• Szkoła pamięta

     • Szanowni Państwo,

      w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła pamięta", która miała swój finał w piątek, 25 października br.

      Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.

      DO AKCJI „SZKOŁA PAMIĘTA” PRZYŁĄCZYŁO SIĘ PRAWIE 1,3 MLN UCZNIÓW ORAZ 108 TYS. NAUCZYCIELI. OTRZYMALIŚMY W SUMIE 11 208 ZGŁOSZEŃ OD SZKÓŁ, PRZEDSZKOLI I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH.

      W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.

      Łączę wyrazy szacunku

      Anna Ostrowska

      Rzecznik Prasowy MEN

      Dyplom_-_Szkola_pamieta.pdf

       

     • Pamiętać to nasz obowiązek

     • Nasza szkoła uczciła Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczysta Akademia rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego tym samym przystępując do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Dla upamiętnienia tak ważnego wydarzenia, jakim było powrót Polski na mapę Europy i Świata po 123 –letniej niewoli uczniowie razem z panią Małgorzatą Duszkiewicz przenieśli nas w czasy jakże bolesne dla naszego kraju. Mottem akademii było hasło „Pamiętać to nasz obowiązek”. Uczniowie klas VI-VIII przybliżyli historię walk o suwerenność i niepodległość swoim młodszym kolegom i koleżankom. Akademia zakończyła się koncertem pieśni patriotycznych.

     • Sukces naszego ucznia

     • Uczeń klasy V Radosław Leśniak przystąpił do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Ropczyc pt. „Maska – niejedną kryje tajemnicę”. Radek wykazał się bardzo dodrą znajomością literatury dziecięcej, wyobraźnią i zdolnością plastyczną – zajął III miejsce.  Podsumowanie konkursu odbyło w Szkole Podstawowej im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej. Gratulujemy tak wysokiego wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

     • Wywiadówka

     • W dniu 13 listopada w godzinach 14.00 - 16.30 odbędzie się wywiadówka w formie indywidualnych rozmów z wychowawcą i nauczycielami.

     • Dorośli i Dzieciaki, pomóżcie nakarmić psiaki i kociaki !!!

     • Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w organizowanej przez naszą szkołę zbiórce karmy i rzeczy przydatnych dla psów i kotów przebywających w schronisku dla bezdomnych zwierząt.

      Do końca listopada zbieramy:
      - karmę (suchą i mokrą)
      - "przysmaki"
      - zabawki dla zwierząt
      - koce.

       

      Karmę oraz inne rzeczy prosimy przynosić do sali nr 1 lub kuchni.

      Nauczyciel koordynujący akcję : p.Lucyna Herchel-Bogdan.