• Świąteczny czas

     •  

      W naszej szkole bardzo ważne jest kultywowanie tradycji związanych z Bożym Narodzeniem.  W czwartek w dniu 19.12.2019 roku, nasi uczniowie z klas V-VIII  pod kierunkiem pani W. Mrozik   przedstawili  Jasełka przed społecznością szkolną oraz tak licznie zgromadzonymi gośćmi: emerytowanymi nauczycielami i pracownikami  naszej szkoły. Aktorzy odgrywając role jasełkowe, przybliżyli nam prawdę, że Jezus narodził się na ziemi z miłości do nas i bardzo pragnie byśmy się tą miłością nawzajem obdarzali. Momentami była to dość nowoczesna forma jasełek ale wszyscy zgromadzeni goście oraz uczniowie, oglądali je z zaciekawieniem. W kolejnym dniu odbyły się wigilie dla klas młodszych i starszych.  Było bardzo miło i świątecznie. Po wspólnej modlitwie dzieci łamały się opłatkiem i składały sobie życzenia aby następnie zasiąść przy wigilijnym barszczu. Po wigilii odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Każda klasa zaprezentowała się śpiewając przygotowaną kolędę. W tej rywalizacji wygrała klasa VII i klasa III. W drugiej części prezentowali się soliści. Wszyscy z zachwytem słuchali prezentowane utwory. Poziom był tak wysoki. Nagrodę w tej kategorii otrzymały: Natalia Juszyńska z klasy III oraz Wiktoria Piechota z klasy I. Reszta uczestników otrzymała wyróżnienia i pamiątkowe prezenty. Na koniec pani dyrektor Elżbieta Flis złożyła wszystkim życzenia.

      To były naprawdę magiczne dni, które wprowadziły całą społeczność szkolną w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

     • Pomagamy zwierzętom w schronisku

     • W listopadzie Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole zbiórkę karmy dla psów i kotów. Dary zostały przekazane schronisku dla zwierząt w Mielcu. Cieszymy się, że tak wielu uczniów wzięło udział w tej akcji, że los bezdomnych i porzuconych zwierząt nie jest im  obojętny.  

                                                                 Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy! 

     • Kiermasz świąteczny

     • Tradycją w naszej szkole jest organizowanie kiermaszu świątecznego przy kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sarnowie. Tak też było w niedzielny poranek dnia 15 grudnia 2019 roku. Kolorowe stroiki, aniołki robione na szydełku, choineczki i inne ozdoby, cieszyły się wielkim powodzeniem kupujących. Wielkim zaangażowaniem w organizowaniu kiermaszu wykazali się nasi rodzice, którzy nie tylko przynosili gotowe ozdoby, ale również pomagali w robieniu stroików w szkole.   Pieniądze z kiermaszu, zostaną przeznaczone na wyjazdy dzieci na wycieczki. Dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielom, którzy pomagali w zorganizowaniu kiermaszu.

     • Spotkania ze św. Mikołajem

     • 6 grudnia wszystkie dzieci z naszej szkoły odwiedził św. Mikołaj. Spotkanie ze św. Mikołajem było poruszające, pełne radości i miłych wzruszeń. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki a św. Mikołaj obdarował ich prezentami. Dziękujemy sponsorom i Radzie Rodziców za zaangażowanie w to miłe wydarzenie.

      9 grudnia dzieci z klas 0 – III pojechały do Kulkolandu do Mielca  również na spotkanie ze św. Mikołajem. Zabawy z elfami – pomocnikami św. Mikołaja wprowadziły dzieci w radosny nastrój, który udzielał się wszystkim. Prezenty od św. Mikołaja sprawiły, że dzieci czuły się szczęśliwe i z wielką nadzieją czekają na przyjście Mikołaja w następnym roku.                                                                                                         

     • Niespodziewany Mikołaj

     • W imieniu Rady Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Czajkowej chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim naszym Drogim Darczyńcom za okazane serce, życzliwość i hojność. Wielkie brawa 👏👏👏dla wszystkich Pomocników Świętego Mikołaja a w szczególności:

      Drukarnia ''DAVE-MAR,, z Sarnowa''

      Drewnopol,, z Czajkowej

      ''ELJOT Remonty,, Leszek Jacek

      OSP Czajkowa

      Sikora Anna

      Sołtys Robert Paterak

      Wdzięczni rodzice oraz szczęśliwe dzieci dziękują również Pani Dyrektor oraz nauczycielom za wspaniałą organizacje Dnia Świętego Mikołaja oraz pani Anecie Dudzik za pomoc w przygotowaniu paczek.

     • Konkurs recytatorski „Tuwim - przyjaciel dzieci”

     • W dniu 14 listopada dzieci z klas I – III miały możliwość zaprezentowania się w bibliotecznym konkursie recytatorskim „Tuwim - przyjaciel dzieci”. Piękna recytacja naszych uczniów wprawiła w dobry nastrój wszystkich zebranych. Poezja Tuwima zachwyca nas zawsze. Poziom jaki zaprezentowali nasi uczniowie był wysoki, ale trzeba było wybrać najlepszych. Jury przyznało nagrody i miejsca następującym uczniom: Malwina Klich –I miejsce, II miejsce – Konrad Kowalik, Natalia Juszyńska, III miejsce –Wiktoria Gudz, Martyna Pluta. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu.