• Pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej

• 3 stycznia 2020 r. miało miejsce uroczyste pasowanie uczniów z klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszaki musiały zdać egzamin dotyczący treści bibliotecznych.  Uczniowie ze starszych klas wcielili się w postacie ze znanych bajek.  Zadaniem pierwszaków było odgadnięcie  kim jest dana postać oraz udzielanie odpowiedzi na zagadki tematycznie związane z biblioteką i książkami. Po zdaniu egzaminu nastąpiło uroczyste pasowanie pierwszaków na czytelników biblioteki szkolnej.

• ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

ZAPISY DZIECI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO  I KLASY I
            SZKOŁY PODSTAWOWEJ W CZAJKOWEJ
            ODBĘDĄ SIĘ W DNIACH
            OD 17 LUTEGO DO 3 MARCA 2020 ROKU
            W SEKRETARIACIE SZKOŁY

Wszystkie informacje i dokumenty są dostępne na stronie internetowej szkoły w zakładce REKRUTACJA

• SZKOLNY KONKURS MULTIMEDIALNY "NASZA SZKOŁA"

• REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ pt: „Nasza szkoła –
            w 25 rocznicę poświęcenia budynku”

1. Cele konkursu
            • Rozbudzanie i rozwijanie u uczniów zainteresowań historią i tradycjami własnego regionu.
            • Rozwijanie u uczniów umiejętności posługiwania się technologią informacyjną.
            1. Przedmiot konkursu
            • Przedmiotem konkursu jest wykonanie prezentacji multimedialnej na temat historii i tradycji Szkoły Podstawowej w Czajkowej.
            1. Warunki uczestnictwa w konkursie
            • W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie naszej szkoły
            • Prace mogą być wykonywane indywidualnie lub w zespołach (maksymalnie 4 osoby).
            • Prezentacja powinna zawierać co najmniej 15 slajdów.
            1. Forma pracy konkursowej
            • Prezentacja powinna być zapisana w formacie umożliwiającym bezpośrednie otworzenie jej w programie Power Point.
            • W nazwie pliku należy umieścić imiona i nazwiska uczniów, którzy wykonali pracę.
            • W prezentacji powinny być podane informacje o źródłach wykorzystanych materiałów.
            1. Termin składania prac
            • Prace należy składać do 20.02.2020 r. do nauczycieli informatyki lub przesłać na adres spczajkowa@onet.pl.
            1. Kryteria oceny prac
            • Zgodność treści z tematem konkursu.
            • Poprawność merytoryczna zamieszczonych treści.
            • Przejrzysty i uporządkowany układ prezentacji.
            • Wykorzystanie narzędzi Power Point.
            • Ogólne wrażenia estetyczne.
            1. Nagrody
            • Laureaci konkursu oraz osoby wyróżnione otrzymają nagrody rzeczowe.

• Dzień Babci i Dziadka

• 05 lutego 2020r. w naszej szkole została zorganizowana uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli zaproszeni goście naszych uczniów z klas 0-III. Dzieci przygotowały dla nich pod okiem nauczycieli przedstawienie pt. „Kopciuszek”, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły, nie zabrakło dowcipów o babciach i dziadkach oraz wypracowań na ich temat.

Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami.  Na koniec uroczystości dzieci wręczyły babciom i dziadkom laurki, własnoręcznie wykonane.

Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy.

• Karnawał w naszej szkole

• Tradycyjnie, tuż po feriach odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów naszej szkoły. W czwartek 30 stycznia w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej przy wesołej muzyce dzieci bawiły się wspaniale. Dodatkową atrakcją był konkurs na najładniejszy strój karnawałowy. Najmłodsi nie zawiedli w swej pomysłowości, dzięki czemu na balu nie zabrakło księżniczek, rycerzy, policjantów czarodziejek. Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie na najpiękniejsze przebranie karnawałowe po prezentacji w kole otrzymały nagrody. Zabawę uprzyjemnił pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

• Zdrowo jem więcej wiem

Klasa I naszej szkoły uczestniczy w projekcie edukacyjnym „Zdrowo jem więcej wiem”. Organizatorem Projektu jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska Patronat honorowy nad projektem objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. Podczas realizacji projektu w jej części jesiennej dzieci wykonywały szereg zadań związanych ze zdrowym odżywianiem, zdrowym trybem życia. Uczyły się rozpoznawania owoców i warzyw różnymi zmysłami. Zapoznawały się z wybranymi witaminami i ich wpływem na organizm człowieka. Wykonywały zdrowe przekąski robiły sok z warzyw i owoców. Udział w projekcie jest ciekawą formą nauki zdrowego odżywiania i nawyku jedzenia owoców i warzyw przy każdym posiłku.