• Informacja

     • Informacja dla rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego

      W roku szkolnym 2021/2022 w oddziale przedszkolnym będzie obowiązywał pakiet: Nowe przygody Olka i Ady. BB+  ( dla pięciolatków i sześciolatków są takie same  pakiety, różnią się tylko zeszytami ćwiczeń, które dzieci otrzymają w szkole).
      Wydawnictwo MAC

      WYPRAWKA.pdf

     • Wyjazd do Parku Trampolin JumpWorld

     • W piątek 18 czerwca młodzież z klasy VI uczestniczyła w wycieczce do Parku Trampolin JumpWorld w Rzeszowie. Pod opieką wykwalifikowanego animatora i przy dźwiękach muzyki uczniowie korzystali z wielu atrakcji parku: basenu z gąbkami, strefy koszykówki, strefy siatkówki, strefy akrobatycznej, gladiatorów, tyrolki. Wszyscy doskonale się bawili poprawiając jednocześnie kondycję i sprawność fizyczną. Wspólnie spędzony czas przyniósł wiele wrażeń i radości. To pierwszy taki wyjazd po długim czasie izolacji.

     • Wycieczka do Centrum Zabawy w Mielcu

     • W dniu 16 czerwca 2021 roku  kl VII i VIII SP Czajkowa wraz z wychowawcami odbyły wycieczkę do Centrum Zabawy w Mielcu, gdzie ćwiczyły różne triki i tańczyły przy muzyce na wrotkach z instruktorem p. Markiem. Uczniowie grali w różne gry stołowe, bawili się w labiryncie i basenie kulkowym, ogólnie korzystali z wszystkich możliwych atrakcji. W czasie trzygodzinnego pobytu miały smaczny posiłek. Wróciły do domów szczęśliwe i radosne około 13.30.

     • Wycieczka do Krakowa

     • W dniu 17 czerwca 20121 roku dzieci klas 0-IV ze Szkoły Podstawowej w Czajkowej pojechały na wycieczkę do Zalipia i Krakowa. W Zalipiu zetknęły się z piękną sztuką ludową. Malowane oryginalne domy, płoty i studnie zachwyciły wszystkich. Obejrzały też film związany ze sztuką ludową w tej miejscowości. W Krakowie odwiedziły ogród zoologiczny. Egzotyczne zwierzęta działały na uczucia dzieci, co przejawiało się zachwytem i uśmiechem u nich. Powróciły z wycieczki zadowolone i z nadzieją, że jeszcze tam powrócą.

     • Mój ulubiony bohater bajkowy- konkurs plastyczny

     • Dzieci z klas I - IV wzięły udział w konkursie plastycznym pt. "Mój ulubiony bohater bajkowy" organizowanym przez bibliotekę szkolną. Uczniowie wykonali prace plastyczne w szkole przy komisji konkursowej.

      W kategorii klas I - II zwyciężyła uczennica kl.pierwszej Ewelina Maziarz, II miejsce zajęła Zuzanna Paterak(II klasa) a III Wiktoria Piechota(II klasa). W kategorii klas I - IV pierwsze miejsce zdobyła Malwina Klich, uczennica klasy czwartej, II  miejsce zajęła Karolina Pluta a III miejsce  Ilona Głuszak. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

     • JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI

     • Dziękujemy za nominację do „chellengeniebieskiemotyle2021”Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Tuszowie Narodowym . Iskierkę przyjaźni osobom ze spektrum autyzmu oraz ich rodzinom przekazały klasy O, I,II,III

      Nasza Placówka nominuje:

           1. Zespół Szkół w Jaślanach

           2. Szkołę Podstawową im.Władysława Jasińskiego w Gawłuszowicach

           3. Gminną Bibliotekę Publiczną w Tuszowie Narodowym- filia w Sarnowie.

      Powodzenia!

      Celem akcji jest poszerzenie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.

      Jak przekazać niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste. Wystarczy:

      1. Ubrać się na niebiesko(nie dotyczy służb mundurowych).

      2. Wykonać pracę plastyczną np.: odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inicjatywy twórczej np. „ Taniec motyli”.

      3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook lub stronę internetową placówki oraz wysłać na adres: motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI!(Nagrane lub napisane).

      4. Nominować kolejne trzy osoby (może być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.

      5. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.

      6. Na wykonanie każdy Nominowany otrzymuje 48 godzin.

      Powodzenia!!!

     • ‘’Design you own board game”. Wyniki konkursu

     • Niedawno zakończył się organizowany przez naszą szkołę gminny konkurs na grę planszową w języku angielskim. Celem konkursu było wykonanie przez uczestników gry planszowej w języku angielskim charakteryzującej się pomysłowością, oryginalnością i samodzielnością. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych.

      Wyniki gminnego konkursu na grę planszową w języku angielskim .

      I miejsce

      Olivia Harpula kl. VII,  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym

      II miejsce

      Natalia Mazepa kl. VIII Szkoła Podstawowa w Czajkowej

      Laura Rybińska i Julia Surowiec kl. VIII Zespół Szkół w Maliniu

      Radosław Leśniak kl. VI Szkoła Podstawowa w Czajkowej

      III miejsce

      Aleksandra Maziarz i Martyna Paterak kl. VIII Szkoła Podstawowa w Czajkowej

      Gratulujemy!!

       

     • Dzień Sportu

     • Z okazji Dnia Dziecka, zorganizowany został w naszej szkole Dzień Sportu. Przygotowane były dla naszych uczniów różne konkurencje sportowe indywidualne tak jak bieg na 60 m jak i drużynowe. Było mnóstwo zabawy i śmiechu chociażby podczas przeciągania liny, czy w biegach w workach. Dzień ten był okazją do pokazania, że ruch na świeżym powietrzu jest świetną zabawą. Po tak wyczerpujących zmaganiach, każde dziecko otrzymało słodkości ufundowane przez pana Wójta Andrzeja Głaz oraz panią dyrektor Elżbietę Flis.