• Odkrywanie historii - przeszłość naszą chlubą

     • Uczniowie klas starszych z naszej szkoły uczestniczyli w projekcji filmu „Legiony” w Kinie Galaktyka w reżyserii Dariusz Grajewskiego. Jest to wspaniałe przybliżenie młodemu pokoleniu wydarzeń, o których uczą się na lekcjach historii. „Legiony" ukazują etapy formowania oddziału polskich żołnierzy. Ich marzenia o wolnej Polsce były silniejsze niż śmierć. Ukazanie atmosfery walki i determinacji, jaka panowała w szeregach legionistów było wyzwaniem dla reżysera i aktorów. Przedstawienie obrazu autentycznej bitwy wywarło ogromne wrażenie na uczniach.

      Oprócz filmu uczniowie mieli możliwość zwiedzenia wystawy rzeźb autorstwa Józefa Pałaca. Tematem ekspozycji była osoba Jezusa w różnych interpretacjach: rzeźby, płaskorzeźby, piety. Zostaliśmy zaproszeni do obejrzenia nowej ekspozycji dotyczącej Roku Moniuszkowskiego. Wróciliśmy pełni wrażeń do szkoły.

      Wyjazd zorganizowała p. Małgorzata Duszkiewicz wraz z p. Wiesławą Mrozik i p. Lucyną Herchel-Bogdan.

     • "W krainie czekolady" - wycieczka do Rzeszowa

     • W dniu 17 października 2019 roku, klasy 0-III naszej szkoły, były na wycieczce w Fabryce Czekolady, która mieści się w Rzeszowie. Dzieci uczestniczyły w warsztatach, w których odlewały własną tabliczkę czekolady, malowały czekoladą na kartkach papieru. Uczestniczyły w części edukacyjnej, gdzie poznały historię powstania czekolady. Na koniec każde dziecko otrzymało „Dyplom Małego Czekoladnika” i mogły się pobawić w krainie czekoladowej zabawy. Dzieci wróciły szczęśliwe i zadowolone, ponieważ aktywnie spędziły ten czas.

     • Uroczystość otwarcia i poświęcenia wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Czajkowej

     • Dnia 15 października 2019 r. miała miejsce uroczystość otwarcia i poświęcenia wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Czajkowej.

      Koszt inwestycji to 670 525,89 zł. Boisko sportowe zostało dofinansowane przez Ministra Sportu i Turystyki ze Środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej.

      Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali zaproszeni goście na czele z Wójtem Gminy Tuszów Narodowy Panem Andrzejem Głazem. Następnie ks. Stanisław Rząd proboszcz z parafii Jaślany wraz z ks. Krzysztofem Sudołem proboszczem parafii Sarnów poświęcili boisko wielofunkcyjne, bieżnie oraz siłownię terenową. Po uroczystym otwarciu odbyła się część artystyczna, w której uczniowie ukazali jak ważny w życiu człowieka jest sport i zdrowe odżywianie. Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście rozegrali towarzyski mecz w piłkę nożną wraz z uczniami naszej szkoły.

      Dzień ten również w naszej szkole był dniem zdrowej żywności „Zdrowo jem, więcej wiem” Uczniowie wraz z rodzicami przygotowywali zdrowe przekąski. Kreatywność dzieci i rodziców była bardzo duża od sałatki owocowej, szaszłyczków do pociągu z kolorowej papryczki. Po uroczystościach dzieci z apetytem zjadły przygotowane przez siebie smakołyki. Chcieliśmy w ten sposób pokazać, że sport i prawidłowe nawyki żywieniowe wpływają na prawidłowy rozwój dzieci.

     • Warsztaty edukacyjne

     • 06.09.2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas 0-III z pracownicami MPGK w Mielcu. Celem spotkania było przypomnienie i wdrożenie dzieci do dbania o środowisko naturalne poprzez systematyczne segregowanie śmieci w naszych domach. Na koniec spotkania, odbył się konkurs dla uczniów, polegający na właściwym posegregowaniu odpadów do odpowiednich worków. Spotkanie zakończyło się słodkim upominkiem dla wszystkich uczniów.

     • Zbiórka materiałów opatrunkowych dla szpitali w Zambii.

     •  

       

      Nasza szkoła włączyła się 

      w diecezjalną akcję "Misja opatrunek dla Zambii" 

      Zbieramy bandaże zwykłe i elastyczne 10 -15 cm szerokości, plastry, kompresy, gazę, rękawiczki jednorazowe. Zebrane dary zostaną przesłane do szpitala im. Ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego w Lusace i Misyjnego szpitala w Katondwe w Zambii.

       

      Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę szlachetną pomoc.

       

      W naszej szkole dary można przynosić do 8 listopada 2019r. 

      Uczniowie przyniesione materiały opatrunkowe dają swoim wychowawcom.

      Koordynatorem akcji jest Samorząd Uczniowski 

       

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • 4 października był Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła kolejny raz brała udział w tej popularyzującej znajomość tabliczki mnożenia akcji. W tym dniu Komisja Egzaminacyjna w skład, której wchodzili uczniowie klasy piątej sprawdzała znajomość tabliczki mnożenia i dzielenia. Do egzaminu przystąpili nie tylko uczniowie, ale również rodzice i pracownicy szkoły.

      Wszystkim, którzy uzyskali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia gratulujemy.

     • Wycieczka do Huty Komorowskiej

     • Z 0kazji ogłoszenia października przez papieża Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego uczniowie naszej szkoły odwiedzili Hutę Komorowską. W dniu 2 października 2019 r. udaliśmy się do miejsca jedynego w naszej diecezji -miejsca urodzin Kardynała Adama Kozłowieckiego. W Hucie Komorowskiej znajduje się Muzeum poświęcone osobie, która podbiła Afrykę realizując Przykazanie Miłości. Dawna oficyna dworska mieści wiele pamiątek po wielkim misjonarzu. Uczniowie mogli zobaczyć wiele pamiątek ekrany dotykowe, piramidy holograficzne. Prezentowane były także filmy dotyczące postaci, która poświęciła prawie całe życie na pomocy innym. Kardynał Adam Kozłowiecki spędził na misjach 61 lat. Kardynał należał do zakonu jezuitów jak obecny papież Franciszek. Po zakończeniu zwiedzania uczniowie spędzili mile czas przy ognisku i smacznych kiełbaskach. Nad przebiegiem wycieczki czuwała Małgorzata Duszkiewicz, opiekę sprawowali ks. Krzysztof Sudoł, który był dobrym duchem wycieczki, pani dyrektor Elżbieta Flis oraz pani Agata Burda-Rusin. Nasza szkoła włącza się w akcję "Misja opatrunek Zambii". Ta działalność charytatywna uczy pomagać innym oraz kształtuje ideę wolontariatu. Odpowiadamy na wezwanie Papieża Franciszka "wstańcie z kanapy”, pomagajcie innym, otwórzcie swoje serca idąc za mottem Kardynała Kozłowieckiego "Serce bez granic" 

     • Lekcja historii

     • Uczniowie naszej szkoły brali udział w lekcji historii w Gminnej Bibliotece w Tuszowie Narodowym. Pani Renata Paterak opowiadała o strasznych dniach września 1939r. Napaść Niemiec hitlerowskich na Polskę rozpoczęła II wojnę światową. Drugi agresor Rosja Sowiecka dokonała agresji 17 września 1939r. Nasz kraj został znowu podzielony dokonał się kolejny rozbiór Polski. Po zakończonej prelekcji uczniom został zaprezentowany film poświęcony wielkiemu człowiekowi Ziemi Tuszowskiej Premierowi Gen. Władysławowi Sikorskiemu. Biblioteka mieści się w budynku, gdzie urodził się generał, znajdują się liczne pamiątki, które uczniowie mieli okazję zobaczyć. Uczniom towarzyszyły opiekunowie Małgorzata Duszkiewicz oraz Lucyna Herchel-Bogdan

     • Dzień chłopaka

     • Co roku 30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Dziewczęta, chcąc podkreślić jego znaczenie, składają kolegom najlepsze życzenia, przygotowują również ciekawe zabawy i konkursy. W tym roku zorganizowały konkurs na Mistera Szkoły.  O tytuł rywalizowało 5 kandydatów z klas od V do VIII. Zadaniem chłopców było jak najlepiej się zaprezentować oraz odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących savoir- vivre. Zwycięzcą został uczeń klasy VI Kacper Juszyński.

      Miłym zakończeniem tego święta była dyskoteka szkolna zarówno dla dzieci młodszych jak i starszych.

     • Spotkania z techniką

     • W piątek 27 września w naszej szkole odbył się pokaz dronów. Przedstawiciele Uniwersytetu Rolniczego oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w ciekawy i przystępny sposób zapoznali uczniów klas V – VIII z zasadą działania i praktycznymi zastosowaniami dronów. Potem wszyscy udali się na boisko sportowe, gdzie uczniowie z bliska oglądali prezentowanego drona. Uczniowie nie tylko mogli obserwować lot drona, ale również pod kierunkiem instruktora samodzielnie nim sterować. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem, a prowadzący chętnie udzielali odpowiedzi na liczne pytania.

     • SPOTKANIE Z RODZICAMI

     • Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie w dniu 18.09.2019roku (środa) o godz. 16.30 w Szkole Podstawowej w Czajkowej

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/20

     • 2 września o godz.10.00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Dzieci i ich rodziców zebranych na placu szkolnym przywitała pani dyrektor szkoły Elżbieta Flis, która skierowała do wszystkich ciepłe słowa. Następnie delegacja uczniów wraz z panią dyrektor udała się złożyć kwiaty pod tablicą upamiętniającą żołnierzy poległych o wolność Polski z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, która znajduje się obok szkoły.  Po powrocie delegacji uczniowie pod kierunkiem pani Beaty Zielińskiej przedstawili część artystyczną, w której wierszem i piosenką przypomnieli o tych tragicznych wydarzeniach sprzed 80 lat, kiedy to polskie dzieci nie mogły wrócić spokojnie do szkoły, ponieważ wybuchła wojna. W drugiej części artystycznej uczniowie wesołymi wierszami i piosenkami przywitali nowy rok szkolny, życząc wszystkim uczniom samych piątek a nauczycielom powodzenia w pracy zawodowej.  Po oficjalnej części uroczystości uczniowie udali się na spotkanie ze swoimi wychowawcami w klasach.

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

     • Serdecznie zapraszamy naszych uczniów wraz z rodzicami na rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020, które odbędzie się w poniedziałek 2 września o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej w Czajkowej.W tym dniu nie ma dojazdów autobusem.

     • Dzień Sportu

     •  

      W dniu 5 czerwca 2019r na boisku w Tuszowie Narodowym został zorganizowany Dzień Sportu z okazji Dnia Dziecka. Uczniowie starsi jak i młodsi wykazywali się swoją sprawnością fizyczną w wielu konkurencjach sportowych, nad którymi pieczę sprawował pan Tomasz Kasprzak. Dziewczęta z klasy VIII rozgrzewały dzieci w aerobiku jak i w tańcach integracyjnych. Wszyscy sportowcy zostali nagrodzeni okolicznościowymi medalami. Dla wszystkich uczniów przygotowany był słodki poczęstunek, jak i pieczone kiełbaski z grilla.

     • II Etap konkursu plastycznego “Inspiracje są wśród nas”

     •  

      29 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Padwi Narodowej odbył się II etap konkursu plastycznego pt. „Inspiracje są wśród nas – VI edycja”. Uczestnicy II etapu wzięli udział w warsztatach plastycznych podczas których wykonali kompozycje plastyczną pt. „ Martwa natura”. Nasza uczennica Weronika Leśniak biorąca udział w drugim etapie otrzymała  nagrodę w postaci udziału w dwudniowym  plenerze.Gratulujemy.

     • Wycieczka do Energylandii

     • W dniu 27.05.2019roku uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w wycieczce do Energylandii największego w Polsce  Parku Rozrywki. Każdy znalazł coś dla siebie. Wycieczka  była doskonałą formą integracji i wspólnej zabawy z rówieśnikami. Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z wyjazdu.