•  Rozpoczęcie roku szkolnego
     •  Rozpoczęcie roku szkolnego

     •  

      3 września o godz.10.15 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019,

      podczas którego zostały poświęcone tablice dekalogu na budynku szkoły.

      Dzieci i ich rodziców zebranych na placu szkolnym przywitała dyrektor szkoły pani Elżbieta Flis, która skierowała do wszystkich ciepłe słowa.

                   Swoją obecnością zaszczycili nas wójt gminy Tuszów Narodowy,  pan Andrzej Głaz

       i  przewodniczący Rady Gminy, pan Waldemar Maziarz.

      Uczniowie naszej szkoły przygotowali krótką część artystyczną, w której wierszem i piosenką

      powitali nowy rok szkolny. Nie zabrakło też nawiązania do wydarzeń  z 1939 roku, kiedy to

      polskie dzieci nie mogły wrócić spokojnie do szkoły, ponieważ wybuchła wojna.

      Po oficjalnej części uroczystości uczniowie udali się na spotkanie ze swoimi wychowawcami.

                  Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń

      oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.

    • Wycieczka do Świętokrzyskiej Polany w Chrustach
     • Wycieczka do Świętokrzyskiej Polany w Chrustach

     •  

      Dnia 13.06.2018r. dzieci z klas 0-IV Szkoły Podstawowej w Czajkowej udały się na wycieczkę autokarową do Kompleksu Świętokrzyska Polana w Chrustach. Pierwszym celem podróży było oceanarium „Oceanika.

      Dzieci miały tam możliwość podziwiania podwodnej flory i fauny z różnych zakątków świata. Przewodnik zabrał je w „podróż” po morzach i oceanach opisując ich mieszkańców. A było co podziwiać… Dzieci z zachwytem przyglądały się różnokolorowym rybom, płaszczkom, sumom, groźnym rekinom i piraniom.

      Po zwiedzeniu oceanarium przyszła pora na następny punkt zwiedzania, a mianowicie „Park Miniatur”, gdzie można było oglądać makiety największych zabytków przedstawionych w skali 1:20. Wielką atrakcją okazały się tutaj zestawy multimedialne, w których nagrane zostały informacje o każdej budowli. Dzieci z wielką uwagą słuchały tych opowieści. Ogromną atrakcją i chyba najbardziej wyczerpującą była Kraina Zabaw. Dzieci zwiedziły również Brzozową Zagrodę, gdzie obejrzały przebywające tam zwierzęta.

      Zmęczeni, ale zadowoleni wróciły do domu, gdzie czekali już na nich stęsknieni rodzice. Był to dzień pełen wrażeń, który bez wątpienia dla dzieci będzie pięknym wspomnieniem.

       

    • Zakończenie roku szkolnego 2017/18
     • Zakończenie roku szkolnego 2017/18

     • ,,Wakacje, znów będą wakacje”- takim o to tekstem Szkoła w Czajkowej żegnała rok szkolny 2017/2018 i witała tak długo oczekiwane przez uczniów wakacje. Uczniowie z klasy V oraz z klasy VII zaprezentowali krótkie wydanie wiadomości, na których przedstawili sukcesy szkolne w humorystyczny sposób. Po części artystycznej nastąpiło wręczenie świadectw z wyróżnieniem. Dzieci jak i rodzicie otrzymywali dyplomy za trud pracy w całym roku szkolnym, oraz listy gratulacyjne. Rok szkolny upłynął szybko, nauczyciele jak i uczniowie włożyli nie lada wysiłek, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Wreszcie nadeszły upragnione wakacje, dlatego też chcielibyśmy życzyć wszystkim pogodnych, szczęśliwych wakacji pełnych wrażeń. Do zobaczenia we wrześniu!

    • Zielona szkoła w Łebie
     • Zielona szkoła w Łebie

     •  

      Dzieci  naszej szkoły wyjechały w dniach od 14.06 do 20. 06. 2018r na zieloną szkołe do Łeby. Podróż swoją rozpoczęły wczesnym rankiem  pociągiem pendolino do Gdyni gdzie musiały się zmierzyć z  ciężkimi walizkami przesiadając się do  kolejnego pociągu w kierunku Lęborka. Docelowo nasi uczniowie zakwaterowali się w pięknym ośrodku kolonijno – wczasowym „Słoneczko” w Łebie. Po zakwaterowaniu dzieci udały się na plaże przywitać się z morzem. Plan zielonej szkoły był bardzo bogaty, oprócz plażowania  i zażywania kąpieli słonecznych, uczniowie wyjeżdżali na wycieczki. Pierwsza z nich do Helu. Po drodze dzieci zwiedziły Władysławowo i aleję gwiazd. Na Helu miał okazję zobaczyć karmienie fok w fokarium oraz latarnie morską. W drodze powrotnej spacerowały po molo w Juracie. Kolejna wycieczka to Gdańsk gdzie uczniowie zwiedzili najpiękniejsze ulice miasta tworzące Trakt Królewski. Biegnące od Złotej Bramy do Zielonej Bramy i dalej wzdłuż Motławy pod Żuraw. To tutaj usadowiły się najwspanialsze budowle Gdańska, jak Ratusz czy Dwór Artusa i oczywiście popularna Fontanna z Neptunem. Płynąc statkiem dzieci zwiedziły Westerplatte,  gdzie 1 września 1939 roku o godzinie 4.45 nastąpił jeden z pierwszych ataków niemieckich, rozpoczynający II wojnę światową. W innym dniu dzieci zwiedzały Słowiński Park Narodowy. Płynęły statkiem po jeziorze Łebsko trzecim co do wielkości jeziorze w Polsce, następnie udały się na ruchome wydmy. Prawdziwa piaszczysta pustynia znajdująca się na wąskiej mierzei pomiędzy Morzem Bałtyckim
      a Jeziorem Łebsko. Wiatr sprawia, że wydmy przemieszczają się i osiągają wysokość kilkudziesięciu metrów. Wrażenia były ogromne. Czas na zielonej szkole płynął bardzo szybko, a tak bogato wypełniony program sprawił, że dzieci wróciły do domu bardzo zmęczone ale szczęśliwe i z bagażem wrażeń i wspomnień które długo będą pamiętać.

       

       

    • Piknik rodzinny
     • Piknik rodzinny

     •  10 czerwca 2018r w Szkole Podstawowej w Czajkowej na placu przy Domu Ludowym odbył się Piknik Rodzinny. Uczestnicy imprezy mieli okazję wysłuchać koncertu w wykonaniu uczniów, a także wziąć udział w konkursach i zabawach prowadzonych przez animatora. Pogoda dopisała a atrakcji nie brakowało. Podsumowany został konkurs plastyczny "Moje wakacje z rodzicami". Ratownicy medyczni  przeprowadzili pokaz udzielania pierwszej pomocy a także przeprowadzili konkurs wśród dzieci na temat bezpieczeństwa. Ogromnym powodzeniem cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia i labirynt oraz malowanie twarzy. Finał pikniku został przygotowany przez Straż Pożarną, która rozstawiła kurtynę wodną. Ten punkt programu wywołał niezwykłą eksplozję radości u dzieci.  Jak to na pikniku bywa nie zabrakło też pieczonej kiełbaski,lodów, ciastek. Dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w organizację tej imprezy. 

     • Pokazy fizyczne na Politechnice Rzeszowskiej

     •  

      W dniu 15 maja 2018 roku uczniowie klasy VII naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w pokazach fizycnych na Politechnice Rzeszowskiej. Prowadzący spotkanie zaprezentowali naszym dzieciom szereg doświadczeń fizycznych z różnych dziedzin  aby w ten sposób przybliżyć i zainteresować uczniów tak trudnym przedmiotem jakim jest fizyka. Przed pokazami uczniowie zwiedzili Muzeum Techniki i Militariów. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa starych samochodów, motocykli oraz samolotów. Wszyscy pełni wrażeń wrócili do domu.

    • Uroczystość posadzenia i nadania imion Dębom Niezłomnym
     • Uroczystość posadzenia i nadania imion Dębom Niezłomnym

     •  

      15 kwietnia 2018roku odbyła się niecodzienna uroczystość. Obok szkoły w Czajkowej posadzono Dęba  Stulecia Niepodległości oraz  odsłonięto tablicę  upamiętniającą te wydarzenie.  Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Elżbieta Flis witając wszystkich zaproszonych gości oraz licznie zgromadzonych mieszkańców. Następnie  została przeczytana lista legionistów walczących o wolną Polskę w czasie I wojny światowej z terenu naszej gminy. Uroczystego odsłonięcia tablicy dokonał wójt Gminy Tuszów Narodowy Andrzej Głaz  wraz z prezydentem miasta Mielca  Fryderykiem Kapinosem. Poświęcenia dokonał KS Krzysztof Sudoł proboszcz parafii w Sarnowie.  Dalsza część uroczystości odbyła się na polanie z krzyżem przy rzeczce Babulówce na pograniczu Czajkowej i Sarnowa. Tam posadzono,  poświęcono i nadano imiona kolejnym Dębom Niezłomnych.

      Tym razem zostali uhonorowani: por. Teodor Mieczysław Dudzik "Grom", żołnierz AK, WIN pochodzący z Dębiaków k. Mielca, zamordowany przez hrubieszowską bezpiekę 3 stycznia 1947 r. oraz Roman Piotrowski żołnierz AK, NSZ oddziału Wojciecha Lisa "Mściciela" poległy w walce z mieleckim UB 2 lutego 1946 r. W wydarzeniu tym uczestniczyli potomkowie tragicznie zmarłych żołnierzy.Po złożeniu kwiatów pod krzyżem upamiętniającym miejsce śmierci Romana Piotrowskiego, odbyła się inscenizacja potyczki żołnierzy oddziału partyzanckiego NSZ z NKWD i UB oraz - uwolnienie jeńców z rąk komunistycznych oprawców. Potyczka z udziałem sprzętu zmotoryzowanego oraz niezbędnymi karabinami maszynowymi.  Organizatorami uroczystości byli: Społeczny Komitet Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, Klub Historyczny Prawda i Pamięć, Szkoła Podstawowa w Czajkowej, Urząd Gminy Tuszów Narodowy, GRH im. W. Lisa „Mściciela”..

     • Uroczystości 100 lecia Odzyskania Niepodległości w Czajkowej

     •                                                                                     

      Uroczystości 100 lecia Odzyskania Niepodległości w Czajkowej

      Na polanie przy rzeczce Babulówce na pograniczu Czajkowej i Sarnowa k. Mielca, w niedzielę 15 kwietnia 2018 r. o godz.15:00, odbędzie się uroczystość posadzenia, poświęcenia i nadania imion kolejnym Dębom Niezłomnych. 
      Tym razem zostaną uhonorowani:

      • por. Teodor Mieczysław Dudzik "Grom", żołnierz AK, WIN pochodzący z Dębiaków k. Mielca, zamordowany przez hrubieszowską bezpiekę 3 stycznia 1947 r.
      • Roman Piotrowski żołnierz AK, NSZ oddziału Wojciecha Lisa "Mściciela" poległy w walce z mieleckim UB 2 lutego 1946 r.

      W trakcie uroczystości odbędzie się Inscenizacja potyczki oddziału partyzanckiego NSZ versus NKWD i UB oraz uwolnienie jeńców z rąk komunistycznych oprawców. Potyczka z udziałem sprzętu zmotoryzowanego oraz niezbędnymi karabinami maszynowymi.

      Prologiem uroczystości będzie posadzenie Dębu 100-lecia Odzyskania Niepodległości przy szkole w Czajkowej i odsłonięcie pamiątkowej tablicy przez Wójta Gminy Tuszów Narodowy.

      Zapraszają Organizatorzy: GRH im. W. Lisa "Mściciela", Szkoła Podstawowa w Czajkowej, Urząd Gminy Tuszów Narodowy oraz Klub Historyczny "Prawda i Pamięć".

     • Niepodległa z bliska

     •  

      6 kwietnia  nasi uczniowie  klas VI i VII mieli okazję wysłuchać  wykładu nt. „ Niepodległa z bliska” dr Adama Buławy dyrektora Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Prelekcja ta odbyła się w  w Szkole Podstawowej w Tuszowie Narodowym i była jednym z wielu  punktów  cyklu wydarzeń składających się na tuszowskie obchody stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

       

     •         Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych, życzymy wszystkim dni wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny. Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe napełni wszystkich spokojem, wiarą i miłością, da siłę pokonywania wszelkich trudności i nadzieję by z ufnością patrzeć w przyszłość

                                                                                                                  Życzą

                                                                          Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej W Czajkowej

       

       

       

    • Misterium Męki Pańskiej
     • Misterium Męki Pańskiej

     • 27 marca 2018 r. w SP Czajkowej odbyło się Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu uczniów klas V-VII. W rolę Jezusa wcielił się Bartłomiej Konefał, a w żołnierza – Paweł Skop. Pozostali uczniowie odegrali scenki przypominające „sprzedanie” Jezusa przez Judasza za trzydzieści srebrników, fałszywe zdrady, wyśmiewanie. Kwestie  te były przeplatane czytaniami opisującymi Mękę Jezusa, którą czytała Weronika Leśniak. Misterium Męki Pańskiej zostało przygotowane pod kierunkiem pani Wiesławy Mrozik.

    • Dzień wiosny
     • Dzień wiosny

     •  

      21 marca to szczególny dzień nie tylko dla przyrody ale również dla wszystkich uczniów. Samorząd Uczniowski w naszej szkole postanowił zorganizować w tym dniu konkurs „Mam talent”. Uczniowie  zaprezentowali  swoje talenty aktorskie, piosenkarskie, recytatorskie oraz gry na instrumentach. Było dużo śmiechu podczas kabaretów prezentowanych przez uczniów, gromkich braw podczas śpiewania piosenek, recytowania wierszy, przedstawień i grania na instrumencie. Komisja która oceniała wszystkich uczestników miała duży problem w  wyborze najlepszych talentów naszej szkoły. Każdy uczestników otrzymał słodką nagrodę, oraz dyplom. Pożegnanie zimy, przez złą Marzannę  i powitanie wiosny zaprezentowali uczniowie klasy „0” oraz uczniowie klasy I oraz V przygotowując kukłę złej zimy. Choć za oknem jeszcze śnieg ale wiosna już przyszła, przywitali ja uczniowie naszej szkoły.

    • Sukcesy sportowe
     • Sukcesy sportowe

     • W dniu 21 lutego2018r w naszej szkole został rozegrany Drużynowy Gminny Turniej Tenisa Stołowego. Po emocjonującej walce I miejsce zajęła drużyna chłopców i dziewcząt z Czajkowej, II miejsce drużyny chłopców i dziewcząt z Tuszowa Narodowego. W kolejnych eliminacjach rozegranych już w Mielcu dnia
      2 marca 2018 roku. drużyna chłopców zajęła II miejsce tym samym kwalifikując się do dalszych rozgrywek. Drużyna dziewcząt zajęła III miejsce. Skład drużyn: Weronika Leśniak, Dagmara Hajduk, Bartłomiej Konefał, Karol Konefał, Maciej Kielek.

     • Święto szkoły w Szkole Podstawowej w Czajkowej

     •  

      Święto Szkoły obchodziliśmy 22 lutego. Była to 23 rocznica poświęcenia i oddania do użytku budynku naszej szkoły. Uczniowie naszej szkoły przedstawili program artystyczny poświęcony tej rocznicy.
      W programie uwzględniliśmy historię naszej szkoły, prezentację multimedialną przedstawiającą ciekawostki z życia szkoły na przestrzeni lat. Wybrano  najsympatyczniejszejszą dziewczynę i chłopaka, wręczono Oskary  dla nauczycieli. Pani Dyrektor Elżbieta Flis  wręczyła nagrody  i dyplomy uczniom  za osiągniecie w różnych  konkursach organizowanych na terenie naszej szkoły.

    • Lodowisko w Dębicy
     • Lodowisko w Dębicy

     • Dnia 4.01.2018roku dzieci z klas V-VII wyjechały na lodowisko w Dębicy.  Był już to coroczny wyjazd na którym nasze dzieci miały okazje doskonalić swoje umiejętności łyżwiarskie. Po raz pierwszy było to lodowisko kryte w Dębicy. Piruetów  może jeszcze nie wykonywali nasi uczniowie ale jak można było zaobserwować wszyscy świetnie sobie radzili. Zmęczeni ale ze śpiewem na ustach powrócili do szkoły planując kolejny wyjazd.

    • Opłatek w szkole
     • Opłatek w szkole

     •  Boże Narodzenie to wyjątkowy czas pełen radości i miłości.  21 grudnia 2017r. w atmosferę świąteczną wprowadzili nas uczniowie klas starszych którzy w przepięknych strojach ukazali  wszystkim historię Maryi i Józefa. Sceny z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów były przeplatane kolędami. Dzieci młodsze zaprezentowały jasełka dzień później  w równym stopniu prezentując swoje aktorskie umiejętności. Po występach wszyscy składali sobie życzenia łamiąc się opłatkiem składając sobie najszczersze życzenia. Na koniec wszyscy uczniowie udali się na wspólną wigilię na której gościł barszcz z grzybami i smaczna ryba. 

     • Radosnych i spokojnych, pełnych ciepła i nadziei Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności, osiągnięcia sukcesów, cierpliwości i wytrwałości w realizacji planów w Nowym 2018 Roku.

      Życzy

      Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Samorząd Uczniowski

      Szkoły Podstawowej w Czajkowej

       

       

    • Gminny Konkurs Pięknego Czytania Wierszy Jana Brzechwy dla klas Trzecich
     • Gminny Konkurs Pięknego Czytania Wierszy Jana Brzechwy dla klas Trzecich

     •  

      24 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej w Czajkowej został zorganizowany Gminny Konkurs Pięknego Czytania Wierszy Jana Brzechwy dla klas Trzecich. Dzieci losowały jeden wiesz Jana Brzechwy, a następnie prezentowały go przed komisją, która oceniała nie tylko poprawne  czytanie, ale także interpretacje utworu, modulację głosu i zwracanie uwagi na znaki interpunkcyjne. Komisja powołana przez organizatorów w składzie Pani Patrycja Krempa, Pani Maria  Marczewska oraz pani Wiesława Mrozik przyznała nagrody:

      I miejsce Mateusz Bąk  - Zespół Szkół  w Maliniu

      II miejsce Marek Bukowski- Zespół Szkół  w Maliniu      

                     Joanna Głaz – Zespół Szkół  w  Jaślanach

      III miejsce Julia Mazepa Szkoła Podstawowa w Czajkowej

                      Paweł Radek   Szkoła Podstawowa w Tuszowie Narodowym

      Nagrody wręczyła pani dyrektor Elżbieta Flis gratulując zwycięzcom. Organizatorem konkursu była Pani Krystyna Karkosza

       

    • Wycieczka do Rzeszowa
     • Wycieczka do Rzeszowa

     •  

      W dniu 30.11.2017roku uczniowie naszej szkoły udali się do Rzeszowa aby wziąć udział w wyskokowym WF- ie w Parku Trampolin Happy Jump. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktorów, dzieci korzystały z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Było wiele zabaw i konkursów organizowanych przez animatorów. Po tak emocjonujących wyczynach dzieci zwiedziły również Podziemną Trasę Turystyczna w Rzeszowie oraz Rynek naszej stolicy województwa. Wszyscy pełni wrażeń zmęczeni powrócili do domu, dopytując się o kolejna taką wycieczkę.