• Konkurs Poezji Religijnej

     •  

      W Wiejskim Domu Kultury i Rekreacji w Grochowem odbyły się eliminacje gminne Rejonowego Konkursu Poezji Religijnej dla uczniów klas IV – VII szkól podstawowych  z terenu tuszowskiej gminy. W konkursie wzięło udział 50 uczestników, którzy prezentowali się w dwóch kategoriach: recytacji i śpiewu. Komisja w składzie ks. Ryszard Wilk proboszcz parafii w Borkach Nizińskich i Teresa Pluta emerytowany nauczyciel po wysłuchaniu prezentacji przyznała nagrody i wyróżnienia.

      Z naszej szkoły wyróżnienie otrzymała Weronika Leśniak z klasy VII w kategorii recytacja. Nagrody za śpiew otrzymały: Emilia Płaza z klasy V i Agnieszka Czachor  z klasy VII

    • Szkolny Konkurs "Super Jesień"
     • Szkolny Konkurs "Super Jesień"

     • W dniu 23.11.2017 roku został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs pt. „Super Jesień” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie mieli za zadanie udekorowanie swoich klas w jesiennych kolorach. Każda klasa wykazała się dużą kreatywnością, były kąciki przyrodnicze, kosze pełne darów jesieni, kolorowe prace dzieci itp. Komisja oceniająca klasy miała trudny wybór ponieważ wszystkie  były bardzo ładnie udekorowane.

      W kategorii klas 0-III

      I miejsce klasa II

      II miejsce klasa I

      III miejsce klasa 0

      W kategorii klas IV-VII

      I miejsce klasa VI

      II miejsce klasa V i VII

      III miejsce Klasa IV

      Wszystkim klasom pani Dyrektor Elżbieta Flis wręczyła dyplomy oraz gry planszowe które mogą dzieci wykorzystywać podczas przerw oraz w czasie wolnym.

     • Akademia z okazji Święta Niepodległości

     •  

      Dnia 13 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej w Czajkowej odbyła  się uroczysta akademia okazji Święta Niepodległości która została przygotowana przez uczniów klasy szóstej wraz  wychowawczynią Agatą Burda-Rusin. Podniosły charakter święta podkreślał odśpiewany hymn Polski oraz wiersze, pieśni patriotyczne upamiętniające czasy i ofiary zaborów, a także wszystkich walczących o wolną Polskę. Dominowały barwy narodowe, wszyscy uczniowie zostali udekorowani kokardkami biało-czerwonymi jako symbol tego ważnego dla Polaków święta.

    • Pasowanie na ucznia klasy I
     • Pasowanie na ucznia klasy I

     • 26.10.2017r odbyła się w szkole uroczystość Pasowania na ucznia klasy I. Trzynaścioro dzieci z klasy pierwszej aktem pasowania przez panią dyrektor Elżbietę Flis włączonych zostało w poczet uczniów naszej szkoły. Podczas uroczystości ks. Proboszcz Stanisław Rząd pobłogosławił dzieci i rodziców oraz poświęcił plecaki i podręczniki. Część artystyczną przygotowała wraz z dziećmi wychowawczyni klasy I pani Elżbieta Konefał.

    • Chwała i cześć Żołnierzom Wyklętym
     • Chwała i cześć Żołnierzom Wyklętym

     •  

      Pod koniec października w Szkole Podstawowej w Czajkowej odbyła się uroczystość poświęcona Żołnierzom Wyklętym. Na uroczystości obecny był Wójt Gminy Tuszów Narodowy Pan Andrzej Głaz, Sekretarz Gminy Pani Renata Paterak,  proboszcz parafii Sarnów ksiądz Krzysztof Sudoł oraz Romuald Rzeszutek  ze Stowarzyszenia "Prawda i Pamięć". Inspiracją do tej uroczystości było odnowienie krzyża upamiętniającego miejsce śmierci Romana Piotrowskiego przez uczniów Szkoły Podstawowej w Czajkowej. Roman Piotrowski został zamordowany 3 lutego 1946 r. na pograniczu Czajkowej i Sarnowa przez mieleckich UB-ków, Był to żołnierz należący do oddziału Wojciecha Lisa "Mściciela".

      Uczniowie pod kierunkiem nauczycielki historii pani Małgorzaty Duszkiewicz przedstawili montaż słowno-muzyczny upamiętniający bohaterów walczących o wolną Polskę. W trakcie akademii dzieciom zaprezentowana została prezentacja multimedialna ukazująca tragiczną śmierć Romana Piotrowskiego oraz przedstawiono postacie innych żołnierzy wyklętych z naszego regionu.  Pani  Sekretarz Gminy Renata Paterak znająca  rodzinę pana Piotrowskiego opowiedziała dzieciom całą historię związaną z tym bohaterem walczącym o wolną Polskę. W słowach jakie skierował Wójt Andrzej Głaz do dzieci zaznaczył, że obecnie żyjemy w wolnej Polsce i możemy  prawdziwej a niezakłamanej historii uczyć się również w szkole.

      Po akademii w szkole delegacja dzieci wraz z zaproszonymi gośćmi udała się na miejsce śmierci Romana Piotrowskiego i złożyła wiązankę kwiatów oraz zapaliła znicz.

    • Wycieczka do Nowej Dęby
     • Wycieczka do Nowej Dęby

     •  

      W dniu 20 października 2017r  uczniowie wszystkich klas udali się do fabryki bombek choinkowych w Nowej Dębie. W muzeum dzieci miały okazje zobaczyć przepiękne bombki o różnych kształtach bajecznych kolorach z różnych stron świata. Kolejnym punktem wycieczki była produkcja i zdobienie bombek choinkowych. Dzieci zobaczyły jak powstają i w jaki sposób zdobi się te przepiękne ozdoby. Największą atrakcją były warsztaty gdzie nasi uczniowie mogli samodzielnie ozdobić swoje bombki wdług własnego pomysłu i zabrać je do domu.

    •   Wiemy  dużo o bł. ks. Jerzym Popiełuszko
     •   Wiemy  dużo o bł. ks. Jerzym Popiełuszko

     •   

      Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie pt.”Ksiądz Jerzy Popiełuszko - Błogosławiony  Patriota .”Celem konkursu  było zainteresowanie działalnością „ Kapłana Solidarności” oraz  upamiętnienie Jego męczeńskiej śmierci .W eliminacjach szkolnych wzięło udział 11 osób. Do finału gminnego, który miał miejsce w Szkole Podstawowej im. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Jaślanachzakwalifikowało się trzy osoby.

      Weronika Leśniak zdobyła jedną z trzech nagród głównych , natomiast Michał Dulik i Mariusz Jacek zdobyli zaszczytne wyróżnienia. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, że życie i działalność bł. Ks. .Jerzego , wzbudziło  ich zainteresowanie . Miejmy nadzieję ,że przyczyni się to  do szerzenia  Jego kultu  i modlitwy o rychłą Jego  kanonizację .  Nad przygotowaniem uczniów i przebiegiem konkursu czuwała Małgorzata Duszkiewicz nauczyciel historii.

    • Dzień pieczonego ziemniaka
     • Dzień pieczonego ziemniaka

     •  

      W piękny słoneczny dzień dzieci wyruszyły na biegi terenowe do pobliskiego lasu. Zadania przygotowała grupa z Samorządu Uczniowskiego w składzie: Kielek Maciej, Paweł Skop, Dawid Jacek, Martyna Paterak, Marek Wieoch, Wiktoria Dudzik, Juwa Bartłomiej. Na trasie przygotowanej przez uczniów zostawione zostały zadania związane z ekologią i pierwszą pomocą. Kolejne grupy dzieci podążały po wyznaczonym szlaku wykonując te zadania i odszukując drogę po wyznaczonych drogowskazach. Biegi zakończyły się na leśnictwie w Czajkowej gdzie na dzieci czekały gorące kiełbaski oraz pieczone ziemniaki na ognisku. Wszyscy zmęczeni ale zadowoleni powrócili do szkoły. Nad całością pieczę sprawowała pani Agata Burda-Rusin.

       

     • Sprzątanie świata

     • Jak co roku nasza szkoła włączyła się do akcji „Sprzątanie świata” które w tym roku odbyło się pod hasłem    „Nie ma śmieci – są surowce”. Nasi uczniowie wysprzątali otoczenie naszej szkoły boisko oraz ulicę wzdłuż szkoły. Celem tej akcji było uświadomienie, że każdy śmieć który wyrzucamy może zostać przetworzony o ile odpowiednio go będziemy segregować.

    • Rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Czajkowej
     • Rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Czajkowej

     •  

      4 września 2017 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Wierszem i piosenką przywitaliśmy szkołę. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny poświęcony 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz powitania szkoły. Wymowny charakter poezji sprawił, że wszyscy poczuli, że rozpoczął się nowy rok szkolny i czas pożegnać wakacje.