• Ognisko integracyjne

     • Czwartego października 2021 w SP Czajkowa zorganizowano ognisko integracyjne dla uczniów klas IV-VIII.  Chłopcy z klasy VII i VIII rozegrali mecz piłki nożnej, dziewczynki w tym czasie bawiły się w różne zabawy ruchowe. Następnie, kiedy kiełbaski były już gotowe wszyscy usiedli na ławeczkach, by je zjeść i wypić pyszne soczki. Później wszyscy wrócili do szkoły na lekcje.

     • Spotkania z rodzicami

     • Organizacyjne spotkania wychowawców z rodzicami uczniów klas 2 - 8 oraz klasy "0" odbędą się w środę 22 września o godz. 16.30.

     • Akademia poświęcona Stefanowi Wyszyńskiemu

     • Piętnastego września 2021 roku uczniowie SP Czajkowa przygotowali i przedstawili uroczystą akademię(montaż słowno-muzyczny) poświęconą Błogosławionemu Kardynałowi Stefanowi  Wyszyńskiemu, aby uczcić dzień  Jego beatyfikacji -12-września 2021 roku i przybliżyć wszystkim  uczniom postać  Bł.Kard.Stefana  Wyszyńskiego.

     • Wycieczka do Blizny i Pustkowa

     • Uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w ‘żywej lekcji historii” w dniu 8.09.2021 r. Podczas wycieczki do Blizny i Europejskiego Centrum Pamięci i Pojednania w Pustkowie. Celem wyjazdu było ukazanie historii z czasów II wojny światowej. Dokonania   okupanta niemieckiego , strasznych zbrodni , które miały dokonać zagłady  ludności polskiej i żydowskiej tak blisko naszej miejscowości .Zwiedzana ekspozycja ma na celu upamiętnienie martyrologii i przpomnienie losów ofiar więzionych w obozach pracy przymusowej w Pustkowie. Na poligonie w Bliźnie były prowadzone badania nad nowoczesną bronią V1 , V2. Uczestnicy pogłębili swoją wiedzę o historię obozów pracy przymusowej oraz poligonu wojskowego w Bliżnie. Wycieczkę zorganizowała pani Małgorzata Duszkiewicz nauczycielka historii, nad bezpieczeństwem uczniów czuwali wychowawcy klas panie Agata Burda Rusiń , Lucyna Herchel Bogdan oraz Renata Lonczak .

       

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22

     • Po wakacyjnym odpoczynku uczniowie naszej szkoły  u progu nowego roku szkolnego stanęli, pełni zapału i  sił. Po przywitaniu przez panią dyrektor Elżbietę Flis wszystkich dzieci zwłaszcza tych najmłodszych wstępujących po raz pierwszy w progi naszej szkoły, dzieci starszych klas zaprezentowały krótką część artystyczną.  Następnie delegacja uczniów wraz z panią dyrektor złożyła kwiaty pod tablicą obok szkoły, upamiętniającą żołnierzy poległych o wolność Polski.

     • Inauguracja roku szkolnego

     • Inauguracja roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 1 września 2021 roku o godz. 10.00. 

      Wyjazd autobusu z Dębiaków godz. 9.50

      Przypominamy, że nadal obowiązują zasady bezpieczeństwa: dezynfekcja rąk, noszenie maseczki ochronnej na terenie szkoły i zachowanie odpowiedniej odległości.

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego

     • 25 czerwca 2021 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 oraz pożegnanie klas ósmych. Akademia rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu.

       

      Uczniowie klasy VIII wspominali lata spędzone w murach naszej szkoły przedstawiając scenki humorystyczne, recytując wiersze i śpiewając piosenki. Serdecznie dziękowali nauczycielom i rodzicom za pomoc, wsparcie i trud włożony w ich nauczanie i wychowanie.  Uroczystość zakończyła się rozdaniem świadectw oraz nagród.

       

      Absolwentom życzymy powodzenia i dostania się do wymarzonych szkół, a pozostałym uczniom oraz nauczycielom udanych i bezpiecznych wakacji.

       

     • Informacja

     • Informacja dla rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego

      W roku szkolnym 2021/2022 w oddziale przedszkolnym będzie obowiązywał pakiet: Nowe przygody Olka i Ady. BB+  ( dla pięciolatków i sześciolatków są takie same  pakiety, różnią się tylko zeszytami ćwiczeń, które dzieci otrzymają w szkole).
      Wydawnictwo MAC

      WYPRAWKA.pdf

     • Wyjazd do Parku Trampolin JumpWorld

     • W piątek 18 czerwca młodzież z klasy VI uczestniczyła w wycieczce do Parku Trampolin JumpWorld w Rzeszowie. Pod opieką wykwalifikowanego animatora i przy dźwiękach muzyki uczniowie korzystali z wielu atrakcji parku: basenu z gąbkami, strefy koszykówki, strefy siatkówki, strefy akrobatycznej, gladiatorów, tyrolki. Wszyscy doskonale się bawili poprawiając jednocześnie kondycję i sprawność fizyczną. Wspólnie spędzony czas przyniósł wiele wrażeń i radości. To pierwszy taki wyjazd po długim czasie izolacji.

     • Wycieczka do Centrum Zabawy w Mielcu

     • W dniu 16 czerwca 2021 roku  kl VII i VIII SP Czajkowa wraz z wychowawcami odbyły wycieczkę do Centrum Zabawy w Mielcu, gdzie ćwiczyły różne triki i tańczyły przy muzyce na wrotkach z instruktorem p. Markiem. Uczniowie grali w różne gry stołowe, bawili się w labiryncie i basenie kulkowym, ogólnie korzystali z wszystkich możliwych atrakcji. W czasie trzygodzinnego pobytu miały smaczny posiłek. Wróciły do domów szczęśliwe i radosne około 13.30.

     • Wycieczka do Krakowa

     • W dniu 17 czerwca 20121 roku dzieci klas 0-IV ze Szkoły Podstawowej w Czajkowej pojechały na wycieczkę do Zalipia i Krakowa. W Zalipiu zetknęły się z piękną sztuką ludową. Malowane oryginalne domy, płoty i studnie zachwyciły wszystkich. Obejrzały też film związany ze sztuką ludową w tej miejscowości. W Krakowie odwiedziły ogród zoologiczny. Egzotyczne zwierzęta działały na uczucia dzieci, co przejawiało się zachwytem i uśmiechem u nich. Powróciły z wycieczki zadowolone i z nadzieją, że jeszcze tam powrócą.

     • Mój ulubiony bohater bajkowy- konkurs plastyczny

     • Dzieci z klas I - IV wzięły udział w konkursie plastycznym pt. "Mój ulubiony bohater bajkowy" organizowanym przez bibliotekę szkolną. Uczniowie wykonali prace plastyczne w szkole przy komisji konkursowej.

      W kategorii klas I - II zwyciężyła uczennica kl.pierwszej Ewelina Maziarz, II miejsce zajęła Zuzanna Paterak(II klasa) a III Wiktoria Piechota(II klasa). W kategorii klas I - IV pierwsze miejsce zdobyła Malwina Klich, uczennica klasy czwartej, II  miejsce zajęła Karolina Pluta a III miejsce  Ilona Głuszak. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

     • JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI

     • Dziękujemy za nominację do „chellengeniebieskiemotyle2021”Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Tuszowie Narodowym . Iskierkę przyjaźni osobom ze spektrum autyzmu oraz ich rodzinom przekazały klasy O, I,II,III

      Nasza Placówka nominuje:

           1. Zespół Szkół w Jaślanach

           2. Szkołę Podstawową im.Władysława Jasińskiego w Gawłuszowicach

           3. Gminną Bibliotekę Publiczną w Tuszowie Narodowym- filia w Sarnowie.

      Powodzenia!

      Celem akcji jest poszerzenie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.

      Jak przekazać niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste. Wystarczy:

      1. Ubrać się na niebiesko(nie dotyczy służb mundurowych).

      2. Wykonać pracę plastyczną np.: odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inicjatywy twórczej np. „ Taniec motyli”.

      3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook lub stronę internetową placówki oraz wysłać na adres: motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI!(Nagrane lub napisane).

      4. Nominować kolejne trzy osoby (może być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.

      5. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.

      6. Na wykonanie każdy Nominowany otrzymuje 48 godzin.

      Powodzenia!!!

     • ‘’Design you own board game”. Wyniki konkursu

     • Niedawno zakończył się organizowany przez naszą szkołę gminny konkurs na grę planszową w języku angielskim. Celem konkursu było wykonanie przez uczestników gry planszowej w języku angielskim charakteryzującej się pomysłowością, oryginalnością i samodzielnością. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych.

      Wyniki gminnego konkursu na grę planszową w języku angielskim .

      I miejsce

      Olivia Harpula kl. VII,  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym

      II miejsce

      Natalia Mazepa kl. VIII Szkoła Podstawowa w Czajkowej

      Laura Rybińska i Julia Surowiec kl. VIII Zespół Szkół w Maliniu

      Radosław Leśniak kl. VI Szkoła Podstawowa w Czajkowej

      III miejsce

      Aleksandra Maziarz i Martyna Paterak kl. VIII Szkoła Podstawowa w Czajkowej

      Gratulujemy!!

       

     • Dzień Sportu

     • Z okazji Dnia Dziecka, zorganizowany został w naszej szkole Dzień Sportu. Przygotowane były dla naszych uczniów różne konkurencje sportowe indywidualne tak jak bieg na 60 m jak i drużynowe. Było mnóstwo zabawy i śmiechu chociażby podczas przeciągania liny, czy w biegach w workach. Dzień ten był okazją do pokazania, że ruch na świeżym powietrzu jest świetną zabawą. Po tak wyczerpujących zmaganiach, każde dziecko otrzymało słodkości ufundowane przez pana Wójta Andrzeja Głaz oraz panią dyrektor Elżbietę Flis.

     • Polska Moja Ojczyzna

     • W naszej szkole dbamy o wychowanie patriotyczne naszych dzieci. Przed świętami majowymi odbywały się lekcje związane z naszą Ojczyzną. Dzieci przypominały sobie symbole narodowe, zapoznawały się z historią uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Śpiewały pieśni patriotyczne, wykonywały chorągiewki, które następnie  ozdobiły naszą szkołę.

     • Przegląd piosenki o wiośnie

     • Klasa I i II naszej szkoły brała udział w gminnym przeglądzie pt. Zegnaj zimo witaj wiosno". Piosenki zostały nagrane i przesłane w formie filmu. W nagrodę dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy słodkości oraz krzewy które same posadziły przed szkołą. Wszystkie piosenki z przeglądu można wysłuchać pod linkiem https://www.facebook.com/110143257010381/videos/467236771184544.

     • Informacja

      • Od 4 maja br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych wracają  do nauki stacjonarnej w szkole.
      •  Klasy IV - VIII do 14 maja br. bez zmian kształcenie na odległość, 
      • Od 17 maja br. uczniowie klas IV-VIII  przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (50 proc./50 proc.). 
      • Od 31 maja br. wszyscy uczniowie  uczą się już stacjonarnie w szkole
     • Informacja

     • Od 26 kwietnia do 30 kwietnia uczniowie klas I-III uczą się w systemie hybrydowym

      Szczegółowe informacje dotyczące nauki stacjonarnej i zdalnej  poszczególnych klas znajdują się w dzienniku elektronicznym w wiadomościach.