• Na straży czystej Ziemi!

• Dnia 29.04.2024 nasza szkoła wzięłą udział w akcji Sprzątanie Świata. Chcieliśmy uświadomić tych młodszych jak i starszych jak ważna jest dbałość o czystość naszej planety. Pomimo wzrostu świadomości, ciągle są tacy, którzy śmiecą w naturze, ale też jest ogromna rzesza tych, którzy sprzątają, pomagają troszczyć się o Planetę. Dlatego już od małego powinniśmy budować świaodmość dzieci, że natura to nie jest miejsce dla śmieci. Uczniowie pełni zaangażowania pokazli, że chcą i potrafią pomóc!

• Dnia 22.04.24 w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi.

W tym dniu nastąpiła prezentacja wygranych filmików, utworzonych przez uczniów klas starszych, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie : List Ziemi do człowieka.

Młodsze klasy wykonywały prace związane z tym dniem oraz mogli się dowiedzieć kilku ciekawostek o Ziemi oraz o rozkładaniu odpadów, które były umieszczone na szkolnej gazetce.

• XXIII  Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

W sobotę 20. 04. 2024  roku w siedzibie OSP w Mielcu rozegrano powiatowy etap Turnieju Młodzież Zapobiega Pożarom. Naszą szkołę jak i Gminę Tuszów Narodowy reprezentował Filip Trela z klasy IV w I kategorii wiekowej. Choć nie udało się mu zakwalifikować do dalszego etapu ale i tak gratulujemy Filipowi dobrego występu i życzymy powodzenia w kolejnych latach.

• WYJAZD DO TEATRU

• Tak, tak!!! Mimo że święta już dawno za nami, to dzięki artystom Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia, nasi uczniowie tej magii ponownie doświadczyli.

Spotkanie z aktorami spektaklu ,,Opowieść wigilijna”, które odbyło się 16 kwietnia 2024 roku w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu, na nowo przywołało emocje i wzruszenia towarzyszące Świętom Bożego Narodzenia.

Historia skąpego Ebenezera Scrooge'a, rozgrywająca się w połowie XIX wieku, uświadomiła nam ponadczasowe przesłanie, że dobro zwycięża, wciąż nie traci na aktualności, że więzi między ludźmi nie da się przeliczyć na żadne pieniądze. Każdy może się zmienić i być lepszym człowiekiem. Wycieczka miała na celu nie tylko  kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki teatralnej, lecz także integrację zespołu klasowego.

/Karolina Mitkiewicz/

• Rodziców uczniów klas I - VII zapraszamy na wywiadówkę w formie konsultacji indywidualnych, która odbędzie się 17 kwietnia w godz. 15.00 - 17.00.

• WARSZTATY LITERACKIE

•   27 marca uczniowie klasy VII wzięli udział w warsztatach literackich, które odbyły się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tuszowie Narodowym. Zajęcia zostały przygotowane i przeprowadzone przez Panią Patrycję Bednarską i panią Karolinę Dulik, a dotyczyły one, omawianej na lekcjach języka polskiego, lektury ,,Mały Książę".

Uczniowie, zgodnie orzekli, iż czas upłynął im zdecydowanie zbyt szybko, a taka forma zajęć nie tylko pozwala na utrwalenie wiedzy o lekturze, lecz także miłe spędzenie czasu w gronie koleżanek i kolegów poza murami szkoły.

/Karolina Mitkiewicz/