• Dzień z piżamą

• Dnia 20 grudnia w naszej szkole odbył się dzień w piżamie. Uczniowie przebierali się w swoje ulubione piżamy oraz akcesoria do spania. Dodatkowym elementem były małe poduszki oraz koce, na których wspólnie oglądali świąteczny film.

• Kiermasz świąteczny

• W niedzielne przedpołudnie przy Kościele Parafialnym w Sarnowie 17 grudnia 2023 r. odbył się coroczny kiermasz świąteczny, podczas którego można było zakupić stroiki oraz wszelakie ozdoby kojarzące się z Bożym Narodzeniem. Przygotowane zostały one z ogromnym zaangażowaniem przez całą społeczność Szkoły Podstawowej w Czajkowej uczniów, nauczycieli i rodziców. Dodatkowym atutem  kiermaszu był rozchodzący się kuszący zapach domowych wypieków wykonanych przez rodziców naszych uczniów. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc w naszej corocznej tradycji.

• Sukces sportowy

• II miejsce naszych dziewcząt w Finale Powiatowym w tenisie stołowym dziewcząt. W SP nr 6 w Mielcu rozgrywano mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym. Nasze dziewczęta spisały się bardzo dobrze zajmując II miejsce spośród 8 startujących szkół. Natomiast chłopcy zajęli 7 miejsce na 13 szkół. Gratulujemy i życzymy sukcesów w Półfinale Wojewódzkim.

• Europejski Dzień Języków

• Europejski Dzień Języków został ustanowiony z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku w Strasburgu. Jego hasło przewodnie to: „Języki otworzą Ci drzwi”. Celem tej inicjatywy jest propagowanie uczenia się języków przez całe życie oraz promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy.

W naszej szkole z tej okazji odbyły się specjalne lekcje, podczas których uczniowie mogli nauczyć się kilku podstawowych słów i zwrotów w językach obcych innych niż te, których uczą się na co dzień. Dyskutowaliśmy też nad znaczeniem znajomości języków obcych w naszym życiu.

Uczniowie klas starszych przygotowali również kartki pocztowe z pozdrowieniami z państw  całej Europy.Prace uczniów można podziwiać na wystawie stworzonej w szkolnym holu.

• WYJAZD MIKOŁAJKOWY

• W dniu 6 grudnia 2023r uczniowie z klas IV-VII udali się na mikołajkowy wyjazd do kręgielni w Mielcu. Niektóre dzieci pierwszy raz rzucały kule na torze co sprawiło im nie lada trudność. Zabawa była jednak bardzo dobra a zdobyte punkty sprawiały wiele radości. W przerwie między rzutami uczniowie posilali się pizzą i frytkami. Na koniec dzieci udały się do galerii gdzie oglądały świąteczne dekoracje i zrobiły drobne zakupy. Organizatorem wyjazdu była pani Beata Gajdek.