• XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• 17  listopada był Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła kolejny raz dołączyła do tej akcji. Uczniowie i pracownicy szkoły pod czujnym okiem  Komisji Egzaminacyjnej sprawdzili swoją znajomość tabliczki mnożenia i dzielenia. Każdy, kto bezbłędnie udzielił odpowiedzi na wszystkie pytania uzyskał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Gratulujemy!

• InstaLing w naszej szkole!

• W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły biorą udział w XXI Edycji Programu InstaLing dla Szkół! Uczniowie klas V, VI i VII będą w ten sposób rozszerzać zakres słownictwa z języka angielskiego.
            InstaLing jest aplikacją do nauki słówek języków obcych. Nauczyciel przydziela słówka z omawianego w szkole materiału, a uczniowie razem z InstaLing powtarzają je w domu. Nauczyciel dostaje szczegółowe raporty o systematyczności pracy i postępach w nauce, a InstaLing dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Zadaniem ucznia, który przystąpi do programu, jest systematyczne logowanie się do aplikacji za pomocą loginu i hasła przekazanego przez nauczyciela i wykonanie powtórki około 20 słówek, co średnio zajmuje od 2 do 8 minut.

Uczestnictwo w Programie InstaLing dla Szkół daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców.
            Życzymy wytrwałości.

Dowiedz się więcej na stronie: https://instaling.pl

• Prowadzisz nas - wieczornica

• W krótkim czasie zbiegają się ze sobą dwie ważne dla nas rocznice – wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz dzień, w którym świętujemy odzyskanie niepodległości. Nieprzypadkowo hasłem tegorocznej wieczornicy były słowa „Prowadzisz nas”. Patron naszej szkoły bowiem wielokrotnie podkreślał, jak ważne jest bycie patriotą.

Z pewnością każdy z nas zachował w pamięci widok Jana Pawła II przybywającego do Polski. To on za każdym razem całował ziemię jako wyraz szacunku i miłości do ojczyzny. Możemy w duchu zadać sobie pytanie, czy my sami potrafilibyśmy się zdobyć na podobny gest. Czy patriotyzm, jak uczył papież, jest dla nas rzeczywiście „miłowaniem”?

Wyrazem naszej pamięci o wielkim patriocie, Janie Pawle II oraz radości z wolnej Ojczyzny stał się udział w tym szkolnym wydarzeniu. Najpierw obejrzeliśmy spektakl nt. wartości przekazywanych przez naszego patrona - przygotowany przez uczniów klas VI i VII pod opieką pań Anny Róży Płatek i Marzeny Barszcz, a następnie wspólnie odśpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Wójt, uczestniczący w wieczornicy, podkreślił wagę wydarzeń takich jak to zorganizowane przez społeczność naszej szkoły.

Wygląda na to, że wieczornica upamiętniająca patrona Jana Pawła II staje się już szkolną tradycją. Zapraszamy więc za rok!

• Świętujemy po raz 105.

• W przeddzień rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości cała społeczność szkolna zebrała się, by w jedności ze szkołami w całej Polsce o godz. 11:11 odśpiewać Mazurek Dąbrowskiego. W tej podniosłej atmosferze wysłuchaliśmy wystąpienia uczniów z klas 4., 5. i 6., którzy w skrócie zaprezentowali historię zmagań Polaków, by cieszyć się wolną Ojczyzną.

• Dzień Postaci z Bajek

• Dnia 6.11.2023 nasza szkoła świętowała Dzień Postaci z Bajki. Uczniowie przebrani w przeróżne stroje prezentowali się na szkolnym wybiegu. Pomysły dzieci były naprawdę wyjątkowe. W tym dniu mieliśmy klasy Minionków, Smerfów, przedstawicieli Zwierzogrodu czy też bohaterów Alvina i Wiewiórek. Młodsze dzieci z kolei przebrały się za postaci z ich ulubionych bajek. W tym dniu mieliśmy mnóstwo księżniczek, bohaterów Marvela oraz wiele, wiele innych. Na koniec młodsze klasy ,,zdawały" test ze znajomości bajek( wyszedł im on całkiem nieźle).

Jak dobrze było w tym dniu przypomnieć sobie o latach dzieciństwa i naszych ulubionych bohaterach z bajek.

• Pasowanie na ucznia

• 6 października w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. 12 uczniów klasy I wstąpiło do społeczności szkolnej i stało się pełnoprawnymi uczniami. Uczniowie złożyli ślubowanie przy poczcie sztandarowym, że będą pilnie się uczyć i dbać o dobre imię klasy i szkoły.