Dnia 4 października bieżącego roku dzieci z klas 0-3 wybrały się na wycieczkę do Pasieki Maciejka w Książnicach. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat życia pszczół. Mieli okazję wziąć udział w warsztatach i własnoręcznie wykonać świeczkę z wosku pszczelego. Była również degustacja miodów, pieczone kiełbaski popijane herbatą słodzoną miodem i ziemniak z ogniska. Było pysznie i ciekawie!
Aktualności
Wycieczka do Pasieki Maciejka
Dzień Chłopaka
- 9
30 września celebrujemy ważne wydarzenie- Dzień Chłopaka, u nas w szkole dodatkowo Dzień Krawata i Muszki. W tym dniu chłopcy, zarówno ci najmłodsi, jak i ci nieco starsi świętowali swój dzień, ubierajac krawaty czy też muszki. Samorząd Uczniowski przygotował dla każdego chłopca mała słodką niespodziankę oraz tradycyjną fotobudkę. Dziewczyny również nie zapomniały o naszych chłopcach wręczając im drobne prezenty.
Życzymy wszystkim chłopcom z okazji ich święta dużo radości, uśmiechu i zadowolenia. Niech ten dzień trwa jak najdłużej !
Pierwszy dzień jesieni
Dnia 23 września 2024 roku dzieci z zerówki witały nową porę roku: jesień.Więcej zdjęć z tego wydarzenia znajduje się w galerii.
Działania w celu poprawy jakości kształcenia uczniów
09.09.2024r.
Projekt pn. „Działania w celu poprawy jakości kształcenia uczniów 5 szkół podstawowych z terenu Gminy Tuszów Narodowy”
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027.
Wartość projektu 612 412,50 zł, w tym wartość dofinansowania z Unii Europejskiej to 551 171,25 zł.
Projekt skierowany jest do uczniów, nauczycieli i rodziców 5 szkół podstawowych z terenu Gminy Tuszów Narodowy, tj.:
- Szkoły Podstawowej im. gen. W. Sikorskiego w Tuszowie Narodowym z Filią w Grochowem;
- Szkoły Podstawowej im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Maliniu;
- Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Jaślanach;
- Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Czajkowej;
- Szkoły Podstawowej im. św. Andrzeja Boboli w Borkach Nizińskich.
Okres realizacji:
Projekt będzie realizowany od 1 września 2024 roku do 31 lipca 2026 roku.
Głównym celem projektu jest poprawa jakości kształcenia ogólnego uczniów, rodziców i nauczycieli z szkół podstawowych z terenu gminy, poprzez realizację kompleksowych programów edukacyjnych, które odpowiadają na zdiagnozowane potrzeby, problemy oraz bariery grupy docelowej, z uwzględnieniem ich specjalnych potrzeb edukacyjnych. Projekt obejmuje zajęcia rozwijające dla uczniów uzdolnionych, zajęcia wyrównawcze oraz specjalistyczne warsztaty dla uczniów, rodziców i nauczycieli. W ramach projektu przewidziano także zakup doposażenia, niezbędnego do kompleksowej realizacji zaplanowanych zadań.
Projekt będzie realizowany w latach 2024-2026 obejmie wsparciem 317 uczniów, 55 nauczycieli oraz 103 rodziców. Zakłada realizację zajęć rozwijających i wyrównawczych dla uczniów, a także specjalistyczne warsztaty, dostosowane do potrzeb uczniów, nauczycieli i rodziców (m.in. z zakresu bezpieczeństwa w sieci). Dodatkowo przewiduje doposażenie szkół w niezbędny sprzęt i materiały edukacyjne.
Biuro Projektu
Budynek Urzędu Gminy w Tuszowie Narodowym, 39-332 Tuszów Narodowy 225, pokój nr 9.
#FunduszeUE lub #FunduszeEuropejskie
Gminny Przegląd Pieśni Żołnierskich i Partyzanckich
17 września, na Placu gen. Sikorskiego w Tuszowie Narodowym odbył się Przegląd Pieśni Żołnierskich i Partyzanckich- lekcja historii dla młodych pokoleń. Naszą szkołę pięknie reprezentowała kl. II, która zaśpiewała pieśń – „Polskie kwiaty” i Wiktoria Piechota uczennica kl. VI, która wykonała pieśń - „Rozkwitały pąki białych róż”. Gratulujemy pięknego występu.
Dzień Kropki
W poniedziałek 16 września 2024 r. dzieci z grupy "zerówka" świętowały Dzień Kropki. Z tej okazji przyszły ubrane w odzież z motywem kropki. Wszyscy świetnie się bawili podczas zadań ruchowych z kropką. Ponadto przedszkolaki oglądały świat przez okulary w kropki, sprawdzały czy jest im do twarzy w kropkowanych wąsach oraz za pomocą plasteliny wykleiły kropki w jesiennych liściach. Wszystkim było bardzo wesoło!
Spotkanie z rodzicami
Zapraszamy Rodziców uczniów klas "0" - VIII na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 18 września o godzinie 17.00.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/25
Dnia 02.09.24 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.
Był to emocjonujący dzień dla wszytskich uczniów, ponieważ po tych długo wyczekiwanych wakacjach trzeba było od nowa wrócić do szkolnych ławek.
Wszystkim uczniom na ten nowy rok szkolny życzymy owocnej nauki, samych sukcesów w naszej szkole, pogody ducha i optymizmu !
Informacja o rozpoczęciu roku szkolnego 2024/2025
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 odbędzie się w poniedziałek 2 września 2024r.
Msza Św. w Kościele w Sarnowie o godz. 9.00, a w Kościele w Jaślanach o godz. 8.30
Ceremonia szkolna o godz. 10.00.
W tym dniu nie będzie dowozu autobusem szkolnym.
Wyprawka dla uczniów klasy I
Podstawowa wyprawka:
- zeszyt w trzy linie 16- kartkowy (linia niebiesko- różowa)
- zeszyt w kratkę 16- kartkowy
- worek na strój sportowy
- strój sportowy ma WF ( biała koszulka, ciemne spodenki, buty sportowe)
- worek, a w nim obuwie na zmianę
Wyposażenie piórnika:
- 2 ołówki miękkie
- temperówka z pojemnikiem
- nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami
- klej w sztyfcie
- kredki ołówkowe
- linijka mieszcząca się w piórniku
Artykuły plastyczne:
- farby plakatowe
- pędzelek
- kubeczek na wodę do farb
- pastele
- papier kolorowy do wycinania, format A4
- blok techniczny z białymi kartkami, format A4
- blok techniczny z kolorowymi kartkami, format A4
- blok rysunkowy format A4
- plastelina
- 2 teczki z gumką
Pozostałe informacje na temat potrzebnych przyborów dla dziecka, ustalimy na pierwszym zebraniu wrześniowym.
Do zobaczenia we wrześniu.
Wyprawka przedszkolaka 2024/2025
-
Tytuły książek dla przedszkolaków będą podana w dniu rozpoczęcia roku szkolnego.
WYPRAWKA - ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
- buty do zmiany ( z jasnym spodem) w woreczku podpisanym,
- strój gimnastyczny (biała podkoszulka, ciemne spodenki),
- 2 bloki rysunkowe białe,
- 2 bloki rysunkowe kolorowe,
- 2 bloki techniczne białe,
- 2 bloki techniczne kolorowe,
- kredki ołówkowe (bambino lub jumbo),
- kredki świecowe (bambino),
- pastele 24,
- farby plakatowe, pędzelki, kubeczek,
- plastelina, (duże opakowanie)
- flamastry, (duże opakowanie)
- papier kolorowy cienki do wydzieranek,
- papier kolorowy samoprzylepny,
- klej w sztyfcie duży, (2 ),
- nożyczki z zaokrąglonymi końcami,
- ołówek, gumka, temperówka,
- zeszyt 16 kartkowy w linię,
- zeszyt 16 kartkowy w kratkę,
- notes do korespondencji z rodzicami,
- cienka teczka tekturowa na prace plastyczne.
-
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024
Czas szybko płynie… 21 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/24. W krótkiej części artystycznej wystąpili uczniowie klas piątej, szóstej oraz siódmej, a w oficjalnej wręczone zostały świadectwa, nagrody oraz upominki. W przemówieniach skierowano wiele ciepłych słów do Uczniów, Nauczycieli, Pracowników szkoły oraz Rodziców, dziękując między innymi za wkład włożony w pracę w kończącym się roku szkolnym.
Dyrektor szkoły życzyła wszystkim udanych wakacji i bezpiecznego wypoczynku. Do zobaczenia!
Sukces naszego ucznia
Patryk Książek, uczeń klasy piątej, został finalistą Gminnego Konkursu Matematycznego klas piątych.
Sredecznie gratulujemy!
Wycieczka do Bałtowa
- 25
12 czerwca odbyła się wycieczka do Bałtowa – krainy dinozaurów. Uczestniczyli w niej uczniowie kl.0, I i II. Niezwykłą przygodę rozpoczęliśmy od Jura Parku. Wędrując ścieżkami przez park widzieliśmy modele dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń, oczywiście wszystkie naturalnej wielkości. O minionym świecie bardzo ciekawie opowiadał pan przewodnik.
Entuzjazm wśród dzieci wzbudziło zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. Najpierw dzieci odbyły przejażdżkę schoolbusem pomiędzy zwierzętami egzotycznymi: lamami, wielbłądami, strusiami, dzikami, końmi i innymi. W dolnej części zwierzyńca zobaczyliśmy ciekawe gatunki ptaków i ssaków.
Kolejnym punktem naszego pobytu było zwiedzanie „Polski w miniaturze”, po której to oprowadzał nas pan przewodnik. Dzieci mogły zobaczyć najpiękniejsze i największe zamki Polski w pomniejszeniu. Uwieńczeniem wycieczki były drobne pamiątki oraz zabawa na placu zabaw, gdzie dzieci z wielką radością mogły rozładować swoje emocje. Z wycieczki do Kariny Dinozaurów wszyscy wrócili pełni wrażeń i zadowoleni, choć jednak trochę zmęczeni.
Wycieczka do PCN Łukasiewicz w Jasionce
- 4
7 czerwca uczniowie naszej szkoły zwiedzili Podkarpackie Centrum Nauki Łukasiewicz w Jasionce. Interaktywne ekspozycje wzbudziły duże zainteresowanie wszystkich uczestników wycieczki. Młodzi pasjonaci nauki mogli zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi lotnictwa i praktycznym zastosowaniem praw fizyki w konstruowaniu maszyn latających. Wystawa „Żyję” przybliżyła zwiedzającym sposób funkcjonowania organizmu człowieka, a szczególnie jego zmysłów. Obejrzeć można było również wiele ciekawych eksponatów dotyczących świata zwierząt. Interesującym doświadczeniem było oglądanie rzeczywistości „oczami” psa, ważki i innych organizmów. Duże zainteresowanie wzbudziła wystawa „Przyroda”, gdzie zwiedzający mogli zobaczyć między innymi jak działa elektrownia wodna, maszyna parowa oraz turbina.
Lekcja przyrody z leśnikiem
Dnia 10.06.24 klasy IV-VII uczestniczyły w plenerowej lekcji odnośnie lasów w Nadleśnictwie w Mielcu.
3Pani leśnik bardzo dużo opowiadała o lasach, jak długo powstają. Uczniowie mieli okazję zaznajomić się z przykładami drzew rosnących w lesie oraz dowiedzieć się wielu ciekaowstek.
Po skończonej pogadance nadszedł czas na małe grillowanie.
Zielona Szkoła w Pieninach: Niezapomniane Przygody Uczniów z Czajkowej
W dniach od 3 do 7 czerwca 2024 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Czajkowej wzięli udział w zielonej szkole, która odbyła się w malowniczym regionie Pienin. Wyjazd ten, stał się doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu oraz bliższego poznania piękna polskich gór.
W pierwszym dniu wyjazdu uczniowie wyruszyli w pieszą wycieczkę do wąwozu Homole. W czasie wędrówki przewodnik interesująco opowiadał o środowisku przyrodniczym Pienin.
Po przejściu wąwozu dzieci udały się do punktu widokowego nieopodal górnej stacji Kolei Linowej „Homole”, która położona jest na stoku Bukowinek. Wieczorem dzieci zakwaterowały się w pensjonacie w Krościenku.W kolejnym dniu po intensywnych wędrówkach uczniowie mieli okazję zrelaksować się w termach Szaflary. Ciepłe, lecznicze wody oraz liczne atrakcje wodne sprawiły, że dzieci mogły odpocząć i nabrać sił na kolejne dni pełne przygód. Zabawa w basenach oraz zjeżdżalniach dostarczyła wielu niezapomnianych chwil i radości. Wieczorem dzieci odwiedziły Pijalnie Wód w Szczawnicy.
Trzeci dzień przyniósł jeszcze więcej emocji. Uczniowie wyruszyli na wędrówkę po górach. Głównym punktem programu była wyprawa na Trzy Korony, skąd roztaczał się zapierający dech w piersiach widok na przełom Dunajca i okoliczne szczyty. Wędrówka ta nie tylko wzbogaciła wiedzę o przyrodzie, ale także wzmocniła kondycję fizyczną.
Kolejny dzień to spacer koroną zapory Jeziora Czorsztyńskiego, oraz zwiedzanie zamku w Czorsztynie. Nie zabrakło zabaw na świeżym powietrzu w parku rozrywki Spiska Kraina. Na koniec dzieci wjechały kolejką krzesełkową na Palenice.
W ostatnim dniu zielonej szkoły po ostatnim wspólnym śniadaniu i wykwaterowaniu dzieci udały się na pieszą wędrówkę do wodospadu Zaskalniak tym samym żegnając się z Pieninami następnie ruszając autokarem w kierunku Nowego Sącza gdzie dzieci zwiedziły Miasteczko Galicyjskie.
Zielona szkoła w Pieninach na długo pozostanie w pamięci uczniów Szkoły Podstawowej w Czajkowej. Był to czas pełen przygód, nauki i integracji, który pozwolił dzieciom nie tylko na odpoczynek od codziennych obowiązków szkolnych, ale również na zbliżenie się do natury i siebie nawzajem.
Dzień Rodziny
- 6
„Rodzina jest w życiu oparciem,
czymś co chroni, co daje siłę”
„Mama, tata, najpiękniejsze słowa świata” z takim programem artystycznym w dniu 28 maja, wystąpiły dzieci z okazji Dnia Mamy i Taty. W montażu słowno- muzycznym dzieci z klas O- II, zaprezentowały wierszyki, piosenki oraz wzruszające tańce będące wyrazem podziękowania i miłości dla swoich rodziców. Dzieci pod opieką swoich pań wychowawczyń z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały się do swoich ról, wiedząc, że przedstawienie to dedykowane jest ukochanym Rodzicom. Święto Rodziny zakończyło się wręczeniem własnoręcznie wykonanych przez dzieci upominków. Na koniec spotkania zaproszono rodziców i dzieci na pieczoną kiełbaskę .
Wszystkim kochanym Rodzicom życzymy wielu,
wielu lat życia w zdrowiu i pomyślności !
Marzena Barszcz
Konkurs plastyczny „Najpiękniejsza ilustracja książkowa”
W piękny słoneczny dzień, 22 maja w Tuszowie Narodowym, odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Najpiękniejsza ilustracja książkowa”, organizowanego przez Gminną Bibliotekę
w Tuszowie Narodowym. Miło nam poinformować że sześcioro uczniów naszej szkoły otrzymało nagrody za swoje piękne i kreatywne prace.Oddział przedszkolny: Gabriela Durak, Zosia Krempa, Aleksandra Jamróz, Maja Dulik,
Klasa I: Alex Jacek
Klasa II: Bartosz Piechota
Gratulujemy laureatom.
Wizyta w Gminnej Bibliotece w Tuszowie Narodowym
- 1
15 maja nasze przedszkolaki odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną, gdzie spotkały się z jednym
z ulubionych bohaterów bajek dla dzieci , jakim jest Fenek. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w nie zachować. W trakcie pobytu
w bibliotece dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły. Dziękujemy paniom bibliotekarkom za mile spędzony czas.
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Wszystkie