Aktualności
ZAPROSZENIE
Dzień Postaci z Bajek
- 10
Dnia 6.11.2023 nasza szkoła świętowała Dzień Postaci z Bajki. Uczniowie przebrani w przeróżne stroje prezentowali się na szkolnym wybiegu. Pomysły dzieci były naprawdę wyjątkowe. W tym dniu mieliśmy klasy Minionków, Smerfów, przedstawicieli Zwierzogrodu czy też bohaterów Alvina i Wiewiórek. Młodsze dzieci z kolei przebrały się za postaci z ich ulubionych bajek. W tym dniu mieliśmy mnóstwo księżniczek, bohaterów Marvela oraz wiele, wiele innych. Na koniec młodsze klasy ,,zdawały" test ze znajomości bajek( wyszedł im on całkiem nieźle).
Jak dobrze było w tym dniu przypomnieć sobie o latach dzieciństwa i naszych ulubionych bohaterach z bajek.
Szkoła pamięta 2023
Już po raz piąty nasza szkoła bierze udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”
Uczniowie z klasy czwartej i siódmej w ramach akcji Szkoła pamięta odwiedzili miejsce pamięci poświęcone Żołnierzowi Niezłomnemu Romanowi Piotrowskiemu. Uczniowie razem z nauczycielami Małgorzatą Duszkiewicz i Tomaszem Kasprzakiem złożyli kwiaty i zapalili znicze. Oddali hołd i szacunek osobie, która była jedną z wielu osób walczącą o niepodległą Polskę.
Śladami naszej historii
Uczniowie naszej szkoły z klas IV - VI wybrali się odwiedzić zabytki naszego województwa. Pierwszym punktem naszej wędrówki był Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy koło Jasła. Nasi młodzi wędrowcy zwiedzali wspaniałą ekspozycję przedstawiającą historię wędrówek człowieka przez wieki na naszych terenach. Uczniowie oczami wyobraźni mogli przenieść się w czasy epoki brązu i wczesnego średniowiecza. Następnie odwiedziliśmy sektor hodowlany ze zwierzętami ras hodowanych w Trzcinicy przed wiekami. Później przeszliśmy przez rekonstrukcje budowli domów mieszkalnych i murów obronnych grodu. Zwiedzanie zakończyliśmy wyjściem na platformę widokową i projekcją filmu edukacyjnego. Pożegnaliśmy z żalem malownicze okolice skansenu i udaliśmy się w kierunku Pilzna. Tutaj zawitaliśmy do świata lalek - Muzeum lalek. Nasi turyści poprowadzeni przez panie przewodniczki poznali historię lalek, ich powstania ,strojów i pięknych fryzur. Uczniowie zwiedzali pokoje, w których znajdowały się postacie lalek pochodzących z różnych stron świata. Pracownie wytwarzają w głównej mierze lalki na potrzeby muzealne i edukacyjne. Na zakończenie zwiedzania uczniowie brali udział w warsztatach wykonując swoje własne laleczki. W drodze powrotnej odwiedziliśmy restaurację McDonald s w Dębicy. Wszyscy wrócili zadowoleni, pełni wrażeń . Organizatorem wycieczko była pani Duszkiewicz Małgorzata.
Dzień Komisji Edukacji Narodowej
W dniu 13 października 2023 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji 250 rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej. W obchodach wzięli udział uczniowie szkoły ubrani na galowo, aby w ten sposób zaakcentować wyjątkowość święta, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz emerytowani nauczyciele. Uczniowie pod kierunkiem pani Agaty Burda-Rusin przygotowali akademię na której przedstawiono krótki rys historyczny tego wydarzenia sprzed 250 lat. Przedstawiona była również w formie prezentacji historia naszej szkoły oraz najważniejsze wydarzenia. Przedstawiciele samorządu szkolnego w życzeniach skierowanych do nauczycieli i pracowników szkoły wyrazili wdzięczność za trud, wysiłek, oddanie, życzliwość i pomoc Po akademii miało miejsce spotkanie z emerytowanymi nauczycielami naszej szkoły. Były wspomnienia oglądanie kronik szkolnych.
Innowacyjna Historia - nowe technologie w służbie komunikacji
W dniu 12.10.2023 roku uczniowie klasy VII wraz z nauczycielami naszej szkoły brali udział w ministerialnym projekcie "Innowacyjna Historia - nowe technologie w służbie komunikacji". Wydarzenie miał miejsce w ZS w Maliniu. Projekt obejmował projekcje dwóch filmów : „Kartka z Powstania” (Powstanie Warszawskie) oraz „Wiktoria 1920” (wojna polsko-bolszewicka). Seanse odbywały się w technologii wirtualnej rzeczywistości poprzez specjalne gogle.
Pasowanie na ucznia
6 października w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. 12 uczniów klasy I wstąpiło do społeczności szkolnej i stało się pełnoprawnymi uczniami. Uczniowie złożyli ślubowanie przy poczcie sztandarowym, że będą pilnie się uczyć i dbać o dobre imię klasy i szkoły.
Podkarpacki Kongres Pamięci Narodowej
5 października uczniowie klasy VI i VII uczestniczyli w Podkarpackim Kongresie Pamięci Narodowej w Jasionce. Kongres odbywał się pod hasłem „Historia mówi przez pokolenia”. Podczas Kongresu nasi uczniowie aktywnie poznawali historię Polski XX w. poprzez gry, quizy, układanie puzzli, rozwiązywanie szyfrów, uczestnicząc w warsztatach. Podczas warsztatów „Drużyna Inki” poznali historię niezłomnej sanitariuszki Armii Krajowej Danuty Siedzikówny „Inki”. W drugiej części odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej. Na koniec szkolenia uczniowie otrzymali podręczne apteczki. W strefie Archiwum IPN poznali specyfikę pracy Instytutu Pamięci Narodowej, a w szczególności jego rzeszowskiego oddziału. Dowiedzieli się czym zajmują się archiwiści, edukatorzy, pracownicy pionu upamiętnień i poszukiwań. W Strefie Nowych Technologii uczniowie próbowali złamać bolszewickie szyfry w „Grze Szyfrów”
Była to bardzo ciekawa lekcja historii.
Dzień Chłopaka w naszej szkole
Dnia 29.09.23 obchodziliśmy święto naszych chłopaków. Samorząd Uczniowski przygotował małe niespodzianki dla najmłodszych oraz starszych uczniów. Każdy z chłopców w tym dniu poczuł się ,,wyjątkowo". Nie brakowało słodkości, bonów zwalniających z odpowiedzi oraz tradycyjnego zdjęcia. Uczniowie otrzymali również upominkowe krawaty, aby na długo zapamiętali ten dzień.
XI Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe
Nasza szkoła, za sprawą grupy ortograficznych śmiałków, dołączyła do XI edycji Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego. Uczniowie przystąpili do konkursu w dwu kategoriach:
Grupa młodsza (kl. IV—VI): Antoni Trela, Filip Trela, Igor Wójciak (kl. IV); Hubert Babiuch, Patryk Książek, Kacper Łącz, Zuzanna Paterak, Wiktoria Piechota (kl. V); Konrad Kowalik (kl. VI).
Grupa starsza (kl. VII): Oliwia Kalus, Malwina Klich, Dawid Mazepa, Ola Nikiel, Maja Turkosz.
Ideą Dyktanda Niepodległościowego jest pobudzanie w jego uczestnikach patriotycznego ducha m.in. poprzez wspólne, bo obejmujące szkoły w całej Polsce, uczenie się narodowej historii, z jednoczesną dbałością o ojczysty język.
Gratuluję ortograficznym zuchom odwagi do udziału w dyktandzie i zachęcam do dołączenia do kolejnej edycji za rok!
Anna Róża Płatek,
szkolny koordynator konkursu
1
Wycieczka rowerowa
Dnia 21 września uczniowie klas IV-VII korzystając z pięknej, wrześniowej pogody wybrali się na przejażdżkę rowerową. Trasa obejmowała pobliską okolicę. Na zakończenie uczniowie spędzili czas przy ognisku. Nie zabrakło dobrej zabawy, pysznych kiełbasek oraz co najważniejszej pięknego słońca.
Narodowe Czytanie 2023
13 września dołączyliśmy do 12. edycji Narodowego Czytania. W ramach niego uczniowie wraz z polonistką, panią Anną Różą Kuncewicz, odczytali fragment powieści Elizy Orzeszkowej. Słuchacze zapoznali się z wycinkiem XIX-wiecznego dzieła, jakim była legenda o Janie i Cecylii.
Choć tekst jest trudny w odbiorze dla współczesnego czytelnika, młode pokolenie uczniów świetnie poradziło sobie z zadaniami sprawdzającymi znajomość szczegółów dot. legendy.
Na pamiątkę czytelniczego święta wszyscy uczestnicy akcji otrzymali nadniemeńskie zakładki do książek.
Anna Róża Płatek
Dzień Kropki
- 3
Dnia 15 września w naszej szkole odbył się Dzień Kropki. Cała szkoła począwszy od tych najmłodszych rozwiązywała różnego rodzaju zadania z kropką. Młodsi uczniowie obejrzeli krótką animację obrazującą cel świętowania tego dnia. Uczniowie mówili o swoich talentach, tworzyli drzewa talentów, rysunki z kropką oraz zagadki matematyczne, które były nie lada wyzwaniem zarówno dla młodszych jak i tych starszych uczniów. W tym dniu cała szkoła ,, była w kropki"- uczniowie z klas starszych prezentowali swoje ,,kropkowe" ubrania.
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO
4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024. Pani dyrektor Elżbieta Flis powitała rodziców, nauczycieli i uczniów naszej szkoły po wakacyjnej przerwie. Uczniowie w uroczystej akademii pożegnali słowami wierszy i piosenek wakacje i powitali nowy rok szkolny. Upamiętniliśmy również 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej.
Mamy nadzieję, że nowy rok szkolny będzie obfitował w wiele sukcesów i powodzeń naszych uczniów i nauczycieli.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
W tym dniu nie będzie dojazdu autobusem szkolnym.
Wyprawka przedszkolaka 2023/2024
Pakiet książek :
Strefa przedszkolaka. Poziom B.
Grupa wiekowa: pięciolatek
Wydawnictwo: MAC
Strefa przedszkolaka. Poziom B+
Grupa wiekowa: sześciolatek
Wydawnictwo:MAC
WYPRAWKA - ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
- buty do zmiany ( z jasnym spodem) w woreczku podpisanym,
- strój gimnastyczny (biała podkoszulka, ciemne spodenki),
- 2 bloki rysunkowe białe,
- 2 bloki rysunkowe kolorowe,
- 2 bloki techniczne białe,
- 2 bloki techniczne kolorowe,
- kredki ołówkowe (bambino lub jumbo),
- kredki świecowe (bambino),
- pastele 24,
- farby plakatowe, pędzelki, kubeczek,
- plastelina, (duże opakowanie)
- flamastry, (duże opakowanie)
- papier kolorowy cienki do wydzieranek,
- papier kolorowy samoprzylepny,
- klej w sztyfcie duży, (2 ),
- nożyczki z zaokrąglonymi końcami,
- ołówek, gumka, temperówka,
- zeszyt 16 kartkowy w linię,
- zeszyt 16 kartkowy w kratkę,
- notes do korespondencji z rodzicami,
- ręcznik (podpisany),
- cienka teczka tekturowa na prace plastyczne,
- Informacja dla rodziców Telefon do szkoły – 17 7479005
- Zajęcia w oddziale przedszkolnym odbywają się w godzinach: 8.00 – 13.00.
- Dzieci są przyprowadzane do szkoły (autobusu szkolnego) i odbierane przez rodziców osobiście lub przez upoważnione do tego osoby.
- Dziecko przyprowadzane do oddziału przedszkolnego powinno być zdrowe.
- Rodzice są zobowiązani do zapewnienia regularnego uczęszczania dzieci, nieobecności powinny być usprawiedliwiane. Rodzice mają możliwość indywidualnych kontaktów z wychowawcą podczas wyznaczonych konsultacji, zebrań oraz w innym terminie uzgodnionym z wychowawcą.
- Ramowy plan dnia w oddziale przedszkolnym obejmuje:
7.45- 8.00- schodzenie się dzieci.
8.00– 8.45 -zabawy dowolne, tematyczne, rozmowy i zajęcia indywidualne.
8.45- 10.20 – ćwiczenia poranne, różnorodne formy zajęć obowiązkowych, zapewniających realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego.
10.20 –10.30 – przygotowanie do obiadu, czynności higieniczne.
10.30 – 10.45 – obiad.
10.45 – 11.45 – spacery, wycieczki, zabawy ruchowe i sportowe.
11.45 – 12.45 – zabawy dowolne, praca indywidualna w małych grupach, ćwiczenia graficzne, słuchanie opowiadań, bajek czytanych przez nauczyciela.
12.45 – 13.00 – sprzątanie sali, rozchodzenie się dzieci do domu.
WYPRAWKA DLA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ
Podstawowa wyprawka:
- zeszyt w trzy linie 16- kartkowy (linia niebiesko- różowa)
- zeszyt w kratkę 16- kartkowy
- worek na strój sportowy
- strój sportowy ma WF ( biała koszulka, ciemne spodenki, buty sportowe)
- worek, a w nim obuwie na zmianę
Wyposażenie piórnika:
- 2 ołówki miękkie
- temperówka z pojemnikiem
- nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami
- klej w sztyfcie
- kredki ołówkowe
- linijka mieszcząca się w piórniku
- kolorowe długopisy/zakreślacze (kilka sztuk)
Artykuły plastyczne:
- farby plakatowe
- pędzelek
- kubeczek na wodę do farb
- pastele
- papier kolorowy do wycinania, format A4
- blok techniczny z białymi kartkami, format A4
- blok techniczny z kolorowymi kartkami, format A4
- blok rysunkowy format A4
- plastelina
- 2 teczki z gumką
Dodatkowo:
1 opakowanie chusteczek higienicznych (wyciąganych)
Pozostałe informacje na temat potrzebnych przyborów dla dziecka, ustalimy na pierwszym zebraniu wrześniowym.
Do zobaczenia we wrześniu.wychowawca klasy I Elżbieta Konefał
Uroczyste zakończenie roku szkolnego
23 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Część artystyczną tradycyjnie przygotowali uczniowie klasy VIII. W sposób humorystyczny przedstawili oni szkolną rzeczywistość, ale nie zabrakło również słów refleksji i podziękowań dla nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców.
Podczas akademii uczniowie, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce z rąk p. Dyrektor otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe. Wręczone zostały również dyplomy i nagrody uczniom, którzy odnieśli sukcesy w konkursach wiedzy i artystycznych. Pani Dyrektor podziękowała też rodzicom za współpracę i zaangażowanie w życie szkoły.
Następnie szóstoklasiści pożegnali swoich starszych kolegów i koleżanki oraz podarowali im drobne prezenty na pamiątkę ukończenia szkoły podstawowej.
Zakończenie roku szkolnego
Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas "0" - VIII odbędzie się 23 czerwca 2023 r. o godzinie 10.00.
W tym dniu nie będzie dojazdu autobusem szkolnym.
Nagroda za książkę dla młodej Autorki
Wiktoria Piechota, uczennica klasy IV, otrzymała nagrodę w XXIII edycji powiatowego konkursu organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Grochowem – „Wydajemy własną książkę”. W książce zatytułowanej Hania, gąsieniczka czy motyl młoda Autorka poruszyła zagadnienia takie jak samoakceptacja, dostrzeganie wartości (każdej istoty) oraz wsparcie rodziny i przyjaciół w trudnych chwilach.
Jury konkursu doceniło pracę Wiktorii w kategorii literackiej „za opowieść o tym, że każdy może być wyjątkowy”.
Wsparcia w przygotowaniu pracy udzieliła polonistka, pani Anna Róża Płatek.
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Wszystkie