• Uroczyste zakończenie roku szkolnego

• 23 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Część artystyczną tradycyjnie przygotowali uczniowie klasy VIII. W sposób humorystyczny przedstawili  oni szkolną rzeczywistość, ale nie zabrakło również słów refleksji i podziękowań dla nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców.

Podczas akademii uczniowie, którzy uzyskali wysokie wyniki  w nauce z rąk p. Dyrektor otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe. Wręczone zostały również dyplomy i nagrody uczniom, którzy odnieśli sukcesy w konkursach wiedzy i artystycznych.  Pani Dyrektor  podziękowała też rodzicom za współpracę i zaangażowanie w życie szkoły.

Następnie szóstoklasiści pożegnali swoich starszych kolegów i koleżanki oraz podarowali im drobne prezenty na pamiątkę ukończenia szkoły podstawowej.

• Zakończenie roku szkolnego

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas "0" - VIII odbędzie się 23 czerwca 2023 r. o godzinie 10.00.

W tym dniu nie będzie dojazdu autobusem szkolnym.

• Nagroda za książkę dla młodej Autorki

• Wiktoria Piechota, uczennica klasy IV, otrzymała nagrodę w XXIII edycji powiatowego konkursu organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Grochowem – „Wydajemy własną książkę”. W książce zatytułowanej Hania, gąsieniczka czy motyl młoda Autorka poruszyła zagadnienia takie jak samoakceptacja, dostrzeganie wartości (każdej istoty) oraz wsparcie rodziny i przyjaciół w trudnych chwilach.

Jury konkursu doceniło pracę Wiktorii w kategorii literackiej „za opowieść o tym, że każdy może być wyjątkowy”.

Wsparcia w przygotowaniu pracy udzieliła polonistka, pani Anna Róża Płatek.

• Wycieczka do Kazimierza Dolnego

• Dnia 15.06.2023 klasy IV, V i VIII wraz z sąsiednią szkołą w Jaślanach uczestniczyły we wspólnym wyjeździe. Uczniowie nie mogli narzekać na nudę, ponieważ kierownik wycieczki zadbał aby nasi uczniowie wykorzystali ten czas ,,na maksa”.

Na samym początku przewodnik oprowadził nas po najciekawszych miejscach w Kazimierzu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wąwóz, zamek czy też wspiąć się na wieżę, z której mogli podziwiać panoramę tego pięknego miasteczka.
            Kolejnym punktem, który uczniowie z pewnością zapamietają było zwiedzanie i lekcja w muzeum przyrodniczym oraz oprowadzenie po dawnym domu Kuncewiczów. Nie zabrakło również czasu wolnego, w którym uczniowie zajadali się przysmakami tego miejsca oraz kupowali drobne pamiątki.
            Wyjazd ten z pewnością zaliczyć można do udanych, co potwierdzić mogą uśmiech i zadowolenie uczniów.

• Spotkanie z Koziołkiem Matołkiem

Dnia 6 czerwca przedszkolaki pojechały do Europejskiego Centrum Bajki Koziołka Matołka w Pacanowie. Swoją podróż dzieci rozpoczęły od oglądnięcia bajki "Mała syrenka" w zaczarowanym teatrze.  Najbardziej oczekiwanym  momentem było udanie się na wystawę ,"Bajkowy świat”. Uczestnicy wycieczki mogli tu w bardzo ciekawy i rozwijający sposób zgłębiać wiedzę na temat różnych bajek i baśni. Oprócz Koziołka Matołka spotkały  tu skrzaty, smoki i wiele innych postaci, które każdy zna od najmłodszych lat. Po zaopatrzeniu się w pamiątki udaliśmy się do ogrodu, gdzie również spotkaliśmy bajkowe postacie oraz tabliczki z bajkowymi morałami. W ogrodzie oprócz spaceru mogliśmy pobiegać i pobawić się na placu zabaw. Wycieczka była bardzo udana.

A jak bawiliśmy się zobaczcie sami!!!

• Wycieczka do Bochni

• Uczniowie z klasy I i III  Szkoły Podstawowej w Czajkowej w dniu 6.06.2023r uczestniczyli w wycieczce do Bochni oraz Połańca w ramach programu MEN „Poznaj Polskę”

W Bochni dzieci zwiedziły Kopalnię Soli. Miały okazje dowiedzieć się jak dawniej wydobywano sól, spotkać ducha kopalni Skarbka. W podziemiach bocheńskiej kopalni na uczniów czekało wiele atrakcji. W drodze powrotnej dzieci zwiedziły Kopiec Kościuszki który znajduje się w niedalekim Połańcu.

• ZIELONA SZKOŁA NAD MORZEM

• Uczniowie Szkoły Podstawowej w Czajkowej i Tuszowa Narodowego w dniach od 29.05- 2.06.2023r uczestniczyli w wycieczce nad polskie morze w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki  "Poznaj Polskę". Czekało na nich wiele atrakcji, poznali piękne zakątki północnej części naszego kraju oraz odwiedzili miejsca, które były świadkami ważnych wydarzeń historycznych.

• Dzień Dziecka

• 1 czerwca obchodziliśmy bardzo ważne święto szczególnie dla naszych uczniów- Dzień Dziecka. Wójt gminy odwiedził naszych uczniów składając im życzenia oraz podarował im drobne upominki. Uczniowie także tworzyli gazetkę, na której umieszczali swoje najskrytsze marzenia. W tym dniu Samorząd uczniowski zorganiwzował również ,, Dzień bez plecaka”. Uczniowie mieli za zadanie przynieść książki w czymś innym niż plecak. Pomysły były bardzo różne i kreatywne.

• Konkurs Pieśni Maryjnej  i Papieskiej

Dnia 11 maja w Szkole Podstawowej w Tuszowie Narodowym odbył się Konkurs Pieśni Maryjnej i Papieskiej. Była to okazja dla uczniów do kultywowania tradycji majowych śpiewania pieśni maryjnych oraz rozwijania swoich zdolności muzycznych i zaprezentowania ich przed publicznością. W konkursie wzięli udział soliści w trzech kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Karolina Demko, Amelia Kluz i Wiktoria Piechota. Miło nam poinformować, że Karolina otrzymała nagrodę za I miejsce a Wiktoria otrzymała wyróżnienie.

Ogromne brawa i gratulacje.