• WYJAZD DO FIRMY TARAPATA

20 października klasa VIII pod opieką pani Agaty Burda- Rusin  pojechała w ramach lekcji doradztwa zawodowego do firmy Tarapata mieszczącej się na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu. Dzieci zapoznały się z historią powstania firmy oraz czym się zajmuje. Miały również okazję przyjrzeć się z bliska, jak wygląda proces produkcji w halach produkcyjnych. Zobaczyć nowoczesne maszyny wykorzystywane w procesie produkcji. Porozmawiać z pracownikami firmy. Dziękujemy firmie Tarapata za możliwość zobaczenia z bliska i  „od środka” tak nowoczesnego zakładu pracy.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• 7 października był Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła już kolejny raz wzięła udział w tej akcji. Komisja Egzaminacyjna,  w skład której wchodziły  uczennice klasy VIII sprawdzała znajomość tabliczki mnożenia i dzielenia. Chętnych nie brakowało zarówno wśród uczniów, jak i pracowników szkoły.

Wszystkim, którzy otrzymali tytuł „EXPERTA TABLICZKI MNOŻENIA”  gratulujemy.

• WYCIECZKA NA PAPIESKICH SZLAKACH

NASZA SZKOŁA NA PAPIESKICH SZLAKACH

Osoba i dzieło św. Jana Pawła II, który niebawem będzie Patronem naszej Szkoły, przybliżone zostało prawie całej szkolnej społeczności podczas jesiennej wycieczki, 4 października 2022r. W trakcie długiego ale jakże ciekawego wyjazdu, poznawaliśmy jeszcze bardziej naszego Patrona w dwóch bardzo ważnych dla Niego miejscach: krakowskich Łagiewnikach i rodzinnym mieście Wadowicach.

Pod opieką P. Renaty Lonczak, P. Lucyny Herchel – Bogdan, P. Elżbiety Konefał, P. Beaty Gajdek, P. Tomasza Kasprzaka i ks. Krzysztofa Sudoła wyruszyliśmy najpierw do Krakowa, gdzie w łagiewnickim sanktuarium Bożego Miłosierdzia przybliżaliśmy sobie dzieło św. Siostry Faustyny i jej związki ze św. Janem Pawłem II a potem zwiedzaliśmy Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”, powstałe w 2006 roku, z inicjatywy ks. Stanisława Dziwisza jako upamiętnienie życia i dzieła św. Papieża. Tutaj mogliśmy zobaczyć papieską sutannę – relikwię z dnia zamachu na życie Jana Pawła II, relikwie jego krwi w centralnej kaplicy.

Po krótkim pobycie w upragnionym przez wszystkich McDonaldzie dotarliśmy do Wadowic, gdzie zwiedziliśmy kościół, w którym Papież został ochrzczony (chrzcielnica wadowicka) i rodzinny dom Jana Pawła II z niezwykle ciekawą ekspozycją upamiętniającą całe Jego życie – od dzieciństwa aż do śmierci.

Zmęczeni ale niezwykle szczęśliwi powróciliśmy późnym wieczorem do domu

• Przegląd Pieśni Żołnierskich, Wojskowych i Partyzanckich w GOK-u w Grochowem

• W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Grochowem w dniu 28 września, miał miejsce Gminny Przegląd Pieśni Żołnierskich, Wojskowych i Partyzanckich, który honorowym patronatem objął wójt gminy Tuszów Narodowy.

W przeglądzie udział wzięli reprezentanci wszystkich szkół podstawowych terenu gminy. Naszą szkołę reprezentowały: Karolina Demko, Amelia Kluz – uczennice klasy VI, a także Wiktoria Piechota, Zuzanna Paterak – uczennice klasy IV. Uczestnicy przeglądu mieli za zadanie zaprezentować jeden utwór z okresu II wojny światowej.  Uczestnicy zaprezentowali piękne pieśni, urozmaicając występy odpowiednimi stylizacjami. Za najlepszy występ przeglądu uznano prezentację Wiktorii Piechoty z naszej szkoły.

Wójt Gminy ufundował dla wszystkich występujących w tegorocznym przeglądzie wycieczkę do Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej.

• Spotkania z policjantami

• We wrześniu odwiedzili naszą szkołę policjanci z Komendy Powiatowej Policji  w Mielcu oraz z Tuszowa Narodowego. Nasze dzieci dowiedziały się o różnych niebezpiecznych sytuacjach i zagrożeniach związanych  z życiem w szkole i poza nią. Policjanci przeprowadzili także szkolenie dotyczące udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu. Dzieci otrzymały od funkcjonariuszy policji opaski odblaskowe.