• Nadanie imienia Szkole Podstawowej w Czajkowej

• W dniu 23.02.2023 r. Uchwałą Rady Gminy Tuszów Narodowy Szkoła Podstawowa w Czajkowej przyjęła imię św. Jana Pawła II. Do tego wydarzenia nasza szkoła przygotowuje się od wielu lat. Postać Ojca Świętego jest stale obecna w życiu naszej szkoły. Towarzyszy pracy wychowawczej nauczycieli i rodziców. Pogłębiamy wiedzę o św. Janie Pawle II i przekształcamy w czyn jego naukę. W szkole odbywają się liczne uroczystości związane z jego życiem i pontyfikatem. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię wielkiego Polaka i patrioty.

• Sukcesy naszej uczennicy

• W dniu 23.02.2023 r., na sesji Rady Gminy Tuszów Narodowy wójt gminy pan Andrzej Głaz  wręczył naszej uczennicy  Izabeli Osmoli nagrodę za wysokie osiągnięcia sprtowe na szczeblu ogólnopolskim.  Iza już od ponad czterech lat trenuje  karate. Uczestniczy w wielu zawodach odnosząc sukcesy na szczeblu ogólnopolskim. Reprezentuje również naszą szkołe  w zawodach sportowych na szczeblu powiatu i województwa. Cieszymy się z jej sukcesów.

• REKRUTACJA DO ODDIAŁU PRZEDSZKOLNEGO I PIERWSZEJ KLASY

• Zapisy do oddziału przedszkolnego oraz klasy I Szkoły Podstawowej w Czajkowej odbędą się od 13 lutego 2023 r. i potrwają do 28 lutego 2023 r.

Dokumenty rekrutacyjne można pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony interentowej (zakładka: Rekrutacja).

• Spotkanie prewencyjne z przedstawicielami policji

,,Bezpieczeństwo uczniów, przemoc i agresja występująca w środowisku szkolnym oraz Internecie i jej konsekwencje prawne” to temat spotkania, które miało miejsce 17 lutego  2023r. w naszej szkole. Spotkanie prowadzili mł. asp. Ewelina Ziemba z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu oraz Dzielnicowy Komisariatu Policji W Tuszowie Narodowym asp. szt. Ryszard Durda.

Prowadzący przybliżyli uczniom czym jest agresja i przemoc w internecie oraz jak postępować gdy jesteśmy ich świadkami lub ich sami  doświadczamy.

Przestrzegali czego nie można robić w internecie:

-stosować przemocy werbalnej (wyzywać wulgarnie, poniżać, ośmieszać, straszyć, szantażować);

- rejestrować filmów i zdjęć wbrew woli dziecka;

- publikować w sieci ośmieszających filmów, zdjęć i informacji;

- tworzyć kont anonimowych, podszywać się pod inną osobę.

Ostrzegali także, iż nieprzestrzeganie prawa może doprowadzić do poważnych konsekwencji, np. nadzoru kuratora bądź skierowania sprawy do sądu rodzinnego. Mamy nadzieję, że przeprowadzone zajęcia w szkole przyczynią się do wzrostu świadomości dzieci o prawidłowym postępowaniu  w szkole i w wirtualnej rzeczywistości jakim jest internet.

Zajęcia z przedstawicielami Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu wychowawczo - profilaktycznego naszej szkoły.

• ,,Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

• Bardzo zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce elektrośmieci. Zbiórkę prowadzi nasza szkoła, a wszytskie niepotrzebne rzeczy np. stare komputery, sprzęty RTV i AGD, baterie i wiele innych będzie można przynosić 9 marca. Szczegółowe informacje o dokładnym miejscu zbiórki będą wywieszone na tablicy informacyjnej w szkole.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału. Każdy uczeń, który zaangażuje się w akcje będzie nagrodzony m.in. punktami z zachowania.

• Zabawa karnawałowa

• Dnia 16.02.2023 nasza szkoła zorganizowała zabawę karnawałową. Na początku młodsze klasy 0-III przebrane za postaci z bajek oraz ulubionych bohaterów, rozpoczęły zabawę karnawałową. Nauczyciele zoragnizowali różne zabawy, konkursy oraz wyłonili zwycięzców na najlepsze przebranie karnawałowe. Potem nastąpił poczęstunek: smakowite kanapki, które zostały samodzielnie przygotowane przez młodszych uczniów oraz pączki z racji tłustego czwartku.

Po południu z kolei klasy IV-VIII zaczęły swoją zabawę. Były tańce, zabawy, wspólna belgijka oraz śpiewy.

Na uczniów również czekały słodkości oraz mały poczęstunek.

• Wyjazd do kina

• Dnia 15.02.2023 klasy III -IV wraz z opiekunami wybrały się do kina na film pt.,, Pimi z krainy tygrysów". Film przedstawiał ciekawą fabułę, w której między głównym bohaterem a młodym tygryskiem rodzi się niezwykła więź. Musieli oni wspólnie przebyć setki mil i przetrwać ekstremalne wyzwania, aby dotrzeć do nowego domu, wysoko w Himalajach i przeżyć jedną z największych przygód życia: prawdziwą przyjaźń!