• AKADEMIA Z OKAZJI DNIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

• W tym roku akademię poświęconą upamiętnieniu uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowali uczniowie z klasy III i I pod opieką Pani Elżbiety Konefał. W montażu słowno-muzycznym zawarto wiele pięknych  pieśni i wierszy dzięki, którym uczestnicy mogli poczuć patriotycznego ducha. Najmłodsi przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Czajkowej wspaniale upamiętnili ważne wydarzenie w losach naszego narodu.

• SPOTKANIE Z PILOTEM

W dniu 20.04.23r. do naszej szkoły przybył wyjątkowy gość – pilot śmigłowca Black Howk, pan Jacek Gnyp, który reprezentował firmę PZL Mielec- A Sikorsky Company. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 0- III. Dzięki panu Jackowi dowiedzieliśmy się, co trzeba zrobić, aby zostać pilotem, ile godzin w powietrzu spędza pilot, jak wygląda ubranie pilota, jaki był jego najtrudniejszy lot, jakie zadania wykonuje śmigłowiec itp. W trakcie spotkania uczniowie zadawali pytania, na które pan pilot w ciekawy sposób odpowiadał. Na zakończenie spotkania uczniowie pokolorowali obrazki samolotów i śmigłowców jakie produkowane są w PZL Mielec i otrzymali drobne upominki od firmy. Dziękujemy za zorganizowanie spotkania pani Monice Tomasik.

Być może któryś z uczniów rozbudzi w sobie zamiłowanie do lotnictwa?

• DZIEŃ OTWARTY W ZST

• 21 kwietnia uczniowie klasy VIII brali udział w spotkaniu informacyjnym w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu, gdzie zapoznali się z ofertą edukacyjną i zapleczem dydaktycznym szkoły. Nauczyciele i uczniowie ZST zaprezentowali ósmoklasistom dobrze wyposażone pracownie i sale lekcyjne. Szczególne zainteresowanie naszych uczniów wzbudziły klasopracownia lotnicza, projektowania maszyn i urządzeń oraz imponująca hala sportowa.

• Zapraszamy rodziców na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 25 kwietnia o godz. 16.30.